Azərbaycan könüllüləri arasında 8 noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş “Qarabağ üçün əl-ələ” adlı ASAN İnnovativ Həllər Hakatonu təşkil edilib.
“Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqı” və “ASAN Könüllüləri" Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbir Qarabağın yenidən qurulması istiqamətində könüllülərin, gənclərin yeni ideya və həllərini ortaya çıxarmaq, onları bir araya gətirmək məqsədilə təşkil olunub.
Hakatonda 15 könüllü və gənclər təşkilatını təmsil edən 60 könüllü, o cümlədən Kiçik və Orta Bizensin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) KOB könüllüləri iştirak ediblər.
Hakaton çərçivəsində könüllülər bir sıra mərkəzlərin fəaliyyəti ilə tanış olub, sahə üzrə ekspertlərin iştirakı ilə keçirilən panel görüşlər və təlimlərdə iştirak ediblər.
Könüllülər həmçinin Qarabağın yenidən qurulması istiqaməti üzrə ideya müsabiqəsinə qatılıblar. KOB könüllülərinin “Qarabağ atları” (“Karabakh horse”) layihəsi müsabiqədə 2-ci yerə layiq görülüb. Layihə Qarabağ atlarının təbliğinə, özünüməşğulluğa və yerli məhsulların satışına dəstək üzrə 3 komponenti özündə birləşdirən mobil tətbiqin yaradılmasını nəzərdə tutur.
Müsabiqədə I yerin qalibi “SOCAR könüllüləri”, III yerin sahibi isə “RİİB könüllüləri” olub. Qaliblərə sertifikatlar və pul mükafatı verilib, təlim paketləri hədiyyə olunub.

ASAN Innovative Solutions Hackathon "Hand-in-hand for Karabakh" dedicated to November 8 - Victory Day was organized among Azerbaijani volunteers.
The event, jointly organized by Union of Azerbaijan Voluntary Organizations and ASAN Volunteers Organization, was organized with the aim of revealing new ideas and solutions of volunteers and young people on the reconstruction of Karabakh and bringing them together.
60 volunteers representing 15 volunteer and youth organizations, including SMB volunteers of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) took part in the hackathon.
As part of the hackathon, volunteers learned more about the activities of a number of centers, attended panel meetings and trainings held by the experts in the relevant field.
Volunteers also took part in the idea competition for the reconstruction of Karabakh. The "Karabakh horse" project of SMB volunteers won 2nd place in the competition. The project specifies the development of a mobile application containing 3 components to support the promotion of Karabakh horses, self-employment and the sale of local products.
The winner of the competition was SOCAR volunteers, while RIIB volunteers came third. The winners were awarded certificates and cash prizes, and training packages.