Mərkəzi Aran iqtisadi rayonu üzrə sayca 5-ci, ölkə üzrə isə 48-ci KOB dostu ofisi Ucarda fəaliyyətə başlayıb.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə Ucar rayonunda bölgədə fəaliyyət göstərən sahibkarlarla görüş keçirilib. Tədbirdə 80-ə yaxın sahibkar və müvafiq dövlət qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Ucar Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mənsur Məmmədov sahibkarlara göstərilən dövlət dəstəyi tədbirləri, rayonun iqtisadi potensialı və biznes imkanları barədə məlumat veriblər. KOBİA-nın dəstək və xidmətləri, eləcə də KOB dostu mexanizmi barədə məlumat da sahibkarların diqqətinə çatdırılıb, Ucar rayonu üzrə KOB dostu rayonun biznes ictimaiyyətinə təqdim edilib. Qeyd olunub ki, Ucar KOB dostu ofisi Mərkəzi Aran iqtisadi rayonu üzrə sayca 5-ci, ölkə üzrə isə 48-ci KOB dostu ofisidir. KOB dostu regionda sahibkarlığın inkişafına, biznesin ehtiyacı olan dəstəyin yerində təmin olunmasına və çətinliklərinin operativ həllinə dəstək olacaq. Ucarda KOB dostunun fəaliyyətə başlaması rayonda yeni KOB subyektlərinin və bizneslərin yaranmasına öz töhfəsini verəcəkdir.
Tədbirdə həmçinin, KOB dostu mexanizmi, KOBİA-nın mikro və kiçik sahibkarlara göstərdiyi dəstək barədə video çarxlar nümayiş olunub, sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonra tədbir iştirakçıları Ucar Gənclər Evində yerləşən KOB dostu ofisində sahibkarlara dəstək və xidmətlərin göstərilməsi üçün yaradılmış şəraitlə tanış olublar.

В Уджаре состоялась встреча с предпринимателями, начал деятелность офис друга МСП
В Уджарe начал работу 5-й по счету офис МСП по Центрально-Аранскому экономическому району и 48-й по стране.
При организации Агентства по Развитию Малого и Среднего бизнеса (KOBİA) в Уджарском районе состоялась встреча с предпринимателями, работающими в регионе. В мероприятии приняли участие около 80 предпринимателей и представителей соответствующих государственных структур. Председатель правления KOBİA Орхан Маммадов и глава Исполнительной Власти Уджарского района Мансур Маммадов проинформировали предпринимателей о мерах государственной поддержки, экономическом потенциале района и возможностях бизнеса. Также вниманию предпринимателей была доведена информация о поддержке и услугах KOBİA, а также о механизме друга МСП, представленная бизнес-сообществу друга МСП по Уджарскому району. Было отмечено, что офис друга МСП Уджарского района является 5-м офисом друга МСП по Центральному Аранскому экономическому району и 48-м офисом по стране. Друг МСП будет поддерживать развитие предпринимательства в регионе, предоставление на месте необходимой бизнесу поддержки и оперативное решение его проблем. Запуск друга МСП в Уджаре будет способствовать появлению новых субъектов МСП и предприятий в этом районе.
На мероприятии также были продемонстрированы видеоролики о дружественном механизме KOB, поддержке, которую KOBİA оказывает микро-и малым предпринимателям, а также даны ответы на интересующие предпринимателей вопросы.
Затем участники мероприятия ознакомились с условиями, созданными для оказания поддержки и услуг предпринимателям в офисе друга МСП, расположенном в Доме Молодежи Уджар.