Mərkəzi Aran iqtisadi rayonu üzrə sayca 5-ci, ölkə üzrə isə 48-ci KOB dostu ofisi Ucarda fəaliyyətə başlayıb.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə Ucar rayonunda bölgədə fəaliyyət göstərən sahibkarlarla görüş keçirilib. Tədbirdə 80-ə yaxın sahibkar və müvafiq dövlət qurumlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Ucar Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mənsur Məmmədov sahibkarlara göstərilən dövlət dəstəyi tədbirləri, rayonun iqtisadi potensialı və biznes imkanları barədə məlumat veriblər. KOBİA-nın dəstək və xidmətləri, eləcə də KOB dostu mexanizmi barədə məlumat da sahibkarların diqqətinə çatdırılıb, Ucar rayonu üzrə KOB dostu rayonun biznes ictimaiyyətinə təqdim edilib. Qeyd olunub ki, Ucar KOB dostu ofisi Mərkəzi Aran iqtisadi rayonu üzrə sayca 5-ci, ölkə üzrə isə 48-ci KOB dostu ofisidir. KOB dostu regionda sahibkarlığın inkişafına, biznesin ehtiyacı olan dəstəyin yerində təmin olunmasına və çətinliklərinin operativ həllinə dəstək olacaq. Ucarda KOB dostunun fəaliyyətə başlaması rayonda yeni KOB subyektlərinin və bizneslərin yaranmasına öz töhfəsini verəcəkdir.
Tədbirdə həmçinin, KOB dostu mexanizmi, KOBİA-nın mikro və kiçik sahibkarlara göstərdiyi dəstək barədə video çarxlar nümayiş olunub, sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonra tədbir iştirakçıları Ucar Gənclər Evində yerləşən KOB dostu ofisində sahibkarlara dəstək və xidmətlərin göstərilməsi üçün yaradılmış şəraitlə tanış olublar.

Being at the 5th place for the Central Aran Economic Region and at the 48th place for the country the SMB Friend office kicked off its activities.
The entrepreneurs operating in the region were met in Ujar with the participation of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA). About 80 entrepreneurs and representatives of relevant state institutions attended the event.
The chairperson of the Board of KOBİA, Orkhan Mammadov and the head of the Executive Power of Ujar Region, Mansur Mammadov gave information regarding measures for the state support to entrepreneurs, the economic potential and business opportunities of the region. The information on support and services of KOBİA as well as SMB Friend mechanism was also brought to the attention of entrepreneurs; SMB Friend for Ujar region was introduced to the business community of the region. It was noted that Ujar SMB Friend office was at the 5th place for the Central Aran Economic Region and at the 48th place for the country. The KOB Friend will support the development of the entrepreneurship in the region, the provision of business support in place and the efficient solution of problems. The launch of operation of the SMB Friend in Ujar will contribute to the establishment of new SMB entities and businesses in the region.
Also, in the event , video clips on the SMB Friend mechanism, the support provided by KOBİA to micro and small entrepreneurs, and the questions of entrepreneurs were answered.
Then got familiar with the working environment established for rendering support and services to entrepreneurs in the SMB Friend office located in the Youth House.