“Bakı KOB evi”ndə sahibkarlara 8 minə yaxın B2B xidmət göstərilib
Sahibkarlar özəl qurumların bank, logistika və yükdaşıma ilə bağlı xidmətlərinə daha çox müraciət ediblər.
“Bakı KOB evi”ndə sahibkarlara dövlət qurumları ilə yanaşı, özəl qurumlar tərəfindən bank, logistika, yükdaşıma, konsaltinq, mobil operator, hüquqi məsləhət kimi xidmətlər göstərilir.
Cari ilin yanvar-mart aylarında “Bakı KOB evi”ndə sahibkarlıq subyektlərinə göstərilmiş 80349 xidmətin 7812-si (9,72%) özəl qurumlar (“B2B”) tərəfindən təqdim edilib.
Bu dövrdə “Bakı KOB evi”nə müraciət edən sahibkarlar daha çox “Kapital Bank” ASC-nin – 5086 (6,33%), “Bank Respublika” ASC-nin – 1025 (1,28%), “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC-nin – 1022 (1,27%), “Dynamic Express” MMC-nin – 223 (0,28%), “Ase Express”in – 148 (0,8%) xidmətləri üçün müraciət ediblər. Müvafiq özəl qurumlar tərəfindən sahibkarlara biznes fəaliyyəti üçün zəruri olan müxtəlif bank, logistika və yükdaşıma xidmətləri göstərilib.

Предприниматели все чаще обращаются к услугам частных компаний, специализирующихся на банковской деятельности, логистике и грузоперевозках.
В «Бакинском доме МСП» предпринимателям наряду с государственными и частными структурами предоставляются такие услуги, как банковское дело, логистика, грузоперевозки, Консалтинг, мобильный оператор, юридические консультации.
Из 80349 услуг, оказанных субъектам предпринимательства в «Бакинском доме МСП» в январе-марте текущего года, 7812 (9,72%) были предоставлены частными организациями (B2B).
В этот период предприниматели, обратившиеся в «Бакинский дом МСП», чаще всего обращались в ОАО «Капитал Банк»-5086 (6,33%), ОАО «Банк Республика» – 1025 (1,28%), ОАО «Международный банк Азербайджана»-1022 (1,27%), ООО «Dynamic Express» – 223 (0,28%),«Ase Express» -148 (0,8%) обратились за услугами.
Соответствующие частные структуры предоставили предпринимателям различные банковские, логистические и грузоперевозочные услуги, необходимые для ведения бизнеса.