KOB-ların məhsullarından və əl işlərindən ibarət yarmarka mayın 30-dək davam edəcək.
İçərişəhərdə “May yarmarkası” çərçivəsində mikro və kiçik sahibkarların və sənətkarların məhsullarından ibarət sərgi-satış yarmarkası keçirilir.
Mayın 28-dən start götürən yarmarka Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilir. Yarmarkada 10-a yaxın KOB subyektinin qida və qeyri-qida məhsulları, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işləri sərgilənir və satılır. Məqsəd KOB subyektlərinin istehsal etdiyi məhsulların geniş istehlakçı auditoriyasına tanıdılması və satışına dəstək olmaq, istehlakçıları KOB-ların məhsullarını almağa təşviq etməkdir. Yarmarka çərçivəsində həmçinin, ziyarətçilərin vaxtlarını maraqlı keçirməsi üçün mədəni-əyləncəli proqram da təşkil olunub.

Ярмарка продукции и изделий ручной работы МСП продлится до 30 мая.
В рамках «майской ярмарки» в Ичеришехере проходит выставка-продажа продукции микро-и малых предпринимателей и ремесленников.
Ярмарка, которая стартовала 28 мая, проводится при совместной организации Агентства по развитию Малого и Среднего бизнеса (KOBİA) и Управления Государственного историко-архитектурного заповедника «Ичеришехер». На ярмарке представлены и продаются продукты питания и непродовольственные товары около 10 субъектов МСП, изделия ручной работы ремесленников и творческих личностей. Цель состоит в том, чтобы продвигать и поддерживать продажу продукции, производимой субъектами МСП, широкой потребительской аудитории, а также поощрять потребителей покупать продукцию субъектов МСП. В рамках ярмарки также была организована культурно-развлекательная программа, чтобы посетители могли интересно провести время.