İşgüzar Şuranın iclasında biznes sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
“Bakı KOB evi”ndə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və Ukraynanın Ticarət və Sənaye Palatasının birgə təşkilatçılığı ilə Ukrayna-Azərbaycan İşgüzar Şurasının 3-cü iclası keçirilib.
Tədbirdə rəsmi şəxslər, eləcə də ölkəmizdə səfərdə olan Ukrayna iş adamları və yerli sahibkarlar iştirak ediblər.
İclasda çıxış edən iqtisadiyyat nazirinin müavini Rövnəq Abdullayev və Ukraynanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Yuri Qusev ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticarət əlaqələri, biznes sahəsində əməkdaşlıq imkanları barədə fikirlərini bölüşüblər.
KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, Ukrayna Ticarət və Sənaye Palatasının prezidenti Gennadi Çijikov, Ələt Azad İqtisadi Zonasının səlahiyyətli qurumunun İdarə Heyətinin sədri Valeh Ələsgərov və İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun icraçı direktorunun müavini Zöhrab Qədirov ticarət və investisiya sahəsində əlaqələr, ölkəmizdə iş adamlarına göstərilən dəstək, İşgüzar Şura çərçivəsində biznes dairələr arasında əməkdaşlıq perspektivləri barədə məlumat veriblər.

The meeting of the Business Council covered cooperation perspectives in the business field.
The 3rd meeting of the Ukraine-Azerbaijan Business Council was held at the "Baku SMB House," organized jointly by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and the Chamber of Commerce and Industry of Ukraine.
The event was attended by officials, as well as Ukrainian businesspeople visiting our country and local entrepreneurs.
At the meeting, Deputy Minister of Economy Rovnag Abdullayev and the Ukrainian Ambassador to Azerbaijan, Yuriy Husyev, exchanged insights on economic and commercial ties, as well as perspectives for fostering business ties between the two nations.
Chairman of the Board of KOBİA Orkhan Mammadov, President of the Chamber of Commerce and Industry of Ukraine Gennadiy Chyzhikov, Chairman of the Board of the Alat Free Economic Zone Authority Valeh Alasgarov, and Deputy Executive Director of the Export and Investment Promotion Agency (AZPROMO) Zohrab Gadirov provided information on trade and investment relations, support for businesspeople in our country, and cooperation prospects between business circles within the framework of the Business Council.