“Qarabağ KOB-ları 2024” proqramı üzrə ilkin təlimlər başa çatıb
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi, “İnkişaf Korporasiyası” QSC və Milli Təhsil Texnologiya Mərkəzinin birgə tərəfdaşlığı, “PAŞA Holdinq”in maliyyə dəstəyi ilə icra olunan “Qarabağ KOB-ları 2024” proqramının ilkin mərhələsi başa çatıb.
Şəhid ailələri, müharibə iştirakçıları və onların ailə üzvlərinin sosial rifahının yaxşılaşdırılması və məşğulluğunun təmin olunmasına dəstək göstərilməsi məqsədilə icra olunan layihəyə ümumilikdə 70 vətəndaş cəlb edilib. Onlar üçün Bakı, Gəncə, Bərdə, Goranboy, Laçın və Füzulidə KOBİA tərəfindən nəzəri və praktiki təlimlər təşkil edilib. Təlimlər əsasən marketinq, maliyyənin idarə olunması, biznes planın hazırlanması, satış, sosial media marketinq, insan resurslarının idarə olunması kimi mövzuları əhatə edib.
Növbəti mərhələdə layihə iştirakçılarının özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən peşə təlimlərinə cəlb edilməsi və avadanlıqlarla təmin edilməsi nəzərdə tutulur.

Предварительное обучение по программе «Карабахские МСП 2024» завершено
Начальная фаза программы «Карабахские МСП 2024», реализуемой в рамках партнерства Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA), Государственного агентства по занятости при Министерстве труда и социальной защиты, АО «Корпорация развития» и Национального центра образовательных технологий, завершена при финансовой поддержке «PAŞA Holding».
В проекте, направленном на улучшение социального благосостояния и занятости семей шахидов, участников войны и их членов, участвуют 70 граждан.
Для них были организованы теоретические и практические тренинги, проведенные KOBİA, в таких городах, как Баку, Гянджа, Барда, Горанбой, Лачын и Физули.
Тренинги охватывали ключевые темы, такие как маркетинг, управление финансами, разработка бизнес-планов, продажи, продвижение в социальных сетях и управление человеческими ресурсами. На следующем этапе планируется привлечь участников проекта к профессиональному обучению, организованному Государственным агентством по занятости в рамках программы самозанятости, а также предоставить им необходимое оборудование.