“Qarabağ KOB-ları 2024” proqramı üzrə ilkin təlimlər başa çatıb
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi, “İnkişaf Korporasiyası” QSC və Milli Təhsil Texnologiya Mərkəzinin birgə tərəfdaşlığı, “PAŞA Holdinq”in maliyyə dəstəyi ilə icra olunan “Qarabağ KOB-ları 2024” proqramının ilkin mərhələsi başa çatıb.
Şəhid ailələri, müharibə iştirakçıları və onların ailə üzvlərinin sosial rifahının yaxşılaşdırılması və məşğulluğunun təmin olunmasına dəstək göstərilməsi məqsədilə icra olunan layihəyə ümumilikdə 70 vətəndaş cəlb edilib. Onlar üçün Bakı, Gəncə, Bərdə, Goranboy, Laçın və Füzulidə KOBİA tərəfindən nəzəri və praktiki təlimlər təşkil edilib. Təlimlər əsasən marketinq, maliyyənin idarə olunması, biznes planın hazırlanması, satış, sosial media marketinq, insan resurslarının idarə olunması kimi mövzuları əhatə edib.
Növbəti mərhələdə layihə iştirakçılarının özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən peşə təlimlərinə cəlb edilməsi və avadanlıqlarla təmin edilməsi nəzərdə tutulur.

Preliminary training for the "Karabakh SMEs 2024" program has been completed
The initial phase of the "Karabakh SMEs 2024" program, implemented through the joint partnership of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), the State Employment Agency under the Ministry of Labor and Social Protection, the "Development Corporation" JSC, and the National Education Technology Center, with the financial support of "PASHA Holding," has been completed.
In total, 70 citizens have been involved in the project implemented to support the improvement of the social welfare and employment of families of martyrs, war veterans, and their family members. Theoretical and practical training sessions have been organized by KOBİA for them in Baku, Ganja, Barda, Goranboy, Lachin, and Fuzuli.
The training sessions mainly covered topics such as marketing, financial management, business plan development, sales, social media marketing, and human resource management. For the following phase, it is planned to involve project participants in vocational training organized by the State Employment Agency as part of the self-employment program and to provide them with equipment.