2024-cü ilin ötən dövrü ərzində 330-dan çox KOB subyektinin iştirakı ilə 8 “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası təşkil olunub.
Mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin məhsul və xidmətlərinin tanıdılması və satış imkanlarının genişləndirilməsi məqsədilə ölkə regionlarında təşkil olunan “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası bu dəfə Xaçmaz rayonunda keçirilir. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə Zəfər Parkının ərazisində keçirilən yarmarkada Xaçmaz, eləcə də ətraf şəhər və rayonlardan olan 60-a yaxın KOB subyektinin məhsul və xidmətləri təqdim edilir və satılır. Yarmarkaya KOB subyektləri tərəfindən çıxarılan məhsullar arasında kənd təsərrüfatı və sənaye məhsulları, un məmulatları, tekstil, sərinləşdirici içkilər, suvenirlər, arıçılıq məhsulları, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işləri üstünlük təşkil edir.
Yarmarkanın açılış mərasimində çıxış edən Xaçmaz Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Anar Oruclu və KOBİA-nın İdarə Heyəti sədrinin müavini Samir Hümbətov regionda sahibkarlıq fəaliyyəti üçün imkanlar, biznesin qurulması və inkişaf etdirilməsi üçün dövlət dəstəyi tədbirləri barədə məlumat verib, belə tədbirlərin regionda fəaliyyət göstərən sahibkarların məhsullarının satışı və yeni biznes əməkdaşlıqlarının qurulması üçün əhəmiyyətli olduğunu qeyd ediblər.
“KOB FEST” çərçivəsində mədəni-əyləncəli proqram da təşkil olunub. Sərgi-satış yarmarkası oktyabrın 27-dək hər gün saat 10:00-dan 18:00-dək fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, Xaçmaz rayonunda keçirilən “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası sayca 8-ci tədbirdir. Bundan əvvəl “KOB FEST”lər Bakı, Göygöl, Şəki, Gəncə, Masallı, Naxçıvan və Zaqatalada təşkil olunub. Bu yarmarkalar çərçivəsində ümumilikdə 330-a yaxın KOB subyektinin məhsul və xidmətlərinin tanıdılmasına, satışına və yeni biznes əlaqələrinin qurulmasına dəstək göstərilib.

"SMB FEST" exhibition-sale fair is underway in Khachmaz
During the past period of 2024, 8 "SMB FEST" exhibition-sale fair have been organized with the participation of over 330 SMB entities.
“KOB FEST" exhibition -sale fair, organized in the country's regions to promote and to expand the sales opportunities of micro, small, and medium-sized enterprises' products and services, is underway this time in Khachmaz region. The fair organized by Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) in the territory of  Victory Park features products and services from about 60 SMBs from Khachmaz and nearby cities and regions. Agricultural and industrial products, flour products, textiles, soft drinks, souvenirs, beekeeping products, and handicrafts by artisans and creative individuals predominate among the products showcased by SMBs at the fair.
At the opening ceremony of the fair, Anar Orujlu, the First Deputy Head of the Khachmaz District Executive Authority, and Samir Humbatov, the Deputy Chairman of KOBİA's Management Board, provided information about the opportunities for entrepreneurial activities in the region, state support measures for establishing and developing businesses, and emphasized the importance of such events for the sale of products from local entrepreneurs and the establishment of new business collaborations.
A cultural and entertainment program has also been organized as part of the "KOB FEST." The exhibition-sale fair will be open every day from 10:00 a.m to 6:00 p.m until October 27.
It worth noting that the "SMB FEST" exhibition - sale fair held in the Khachmaz region is the eighth event. Previously, "KOB FEST" fairs have been organized in Baku, Goygol, Sheki, Ganja, Masally, Nakhchivan, and Zaqatala. In total, these fairs have supported the promotion, sale, and establishment of new business connections for nearly 330 SMB entities.