KOBİA-da keçirilən vətəndaş qəbulunda sahibkarların biznes fəaliyyəti ilə bağlı müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin araşdırılacağı və həlli istiqamətində müvafiq tədbirlərin görüləcəyi bildirilib.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyində (KOBİA) 2024-cü il üzrə ilk vətəndaş qəbulu keçirilib. KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Agentliyin rəhbər heyəti qəbulda iştirak edən sahibkarların müraciətlərini dinləyib, suallarını cavablandırıb.
Qəbul zamanı qaldırılan məsələlərin araşdırılacağı və Agentliyin səlahiyyətləri çərçivəsində həlli istiqamətində müvafiq tədbirlər görüləcəyi bildirilib.
Sahibkarlar KOBİA-nın www.smb.gov.az internet səhifəsindəki “Vətəndaşların qəbulu” bölməsi vasitəsilə Agentlik nümayəndələrinin qəbuluna yazıla bilərlər.
Qeyd edək ki, 2023-cü ildə Agentliyin inzibati binasında KOBİA-nın rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən 250-dən çox vətəndaş qəbulu keçirilib.

На приеме граждан, проведенном в KOBİA, были выслушаны обращения предпринимателей по вопросам их бизнес-деятельности, и было объявлено, что будут приняты соответствующие меры для изучения и решения поднятых вопросов.
Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) провело первый прием граждан в 2024 году. Председатель Правления KOBİA Орхан Маммадов и руководство Агентства приняли участие в приеме, выслушали обращения предпринимателей и ответили на их вопросы.
В ходе приема было объявлено, что будут проведены соответствующие мероприятия для изучения поднятых вопросов и приняты соответствующие меры в рамках полномочий Агентства.
Предприниматели могут зарегистрироваться на прием представителей Агентства через раздел «Прием граждан» на сайте KOBİA www.smb.gov.az.
Отметим, что в 2023 году в административном здании Агентства проведено более 250 приемов граждан руководящими сотрудниками KOBİA.