KOBİA-da keçirilən vətəndaş qəbulunda sahibkarların biznes fəaliyyəti ilə bağlı müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin araşdırılacağı və həlli istiqamətində müvafiq tədbirlərin görüləcəyi bildirilib.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyində (KOBİA) 2024-cü il üzrə ilk vətəndaş qəbulu keçirilib. KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Agentliyin rəhbər heyəti qəbulda iştirak edən sahibkarların müraciətlərini dinləyib, suallarını cavablandırıb.
Qəbul zamanı qaldırılan məsələlərin araşdırılacağı və Agentliyin səlahiyyətləri çərçivəsində həlli istiqamətində müvafiq tədbirlər görüləcəyi bildirilib.
Sahibkarlar KOBİA-nın www.smb.gov.az internet səhifəsindəki “Vətəndaşların qəbulu” bölməsi vasitəsilə Agentlik nümayəndələrinin qəbuluna yazıla bilərlər.
Qeyd edək ki, 2023-cü ildə Agentliyin inzibati binasında KOBİA-nın rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən 250-dən çox vətəndaş qəbulu keçirilib.

Citizen reception held at KOBİA
At the citizen reception held at KOBİA, businesspersons` applications were heard, and it was reported that the issues raised will be further scrutinized and appropriate measures will be taken to address them.
The first citizen reception for the year 2024 was held at the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA). Applications of the entrepreneurs at the reception were heard and their questions were addressed by Orkhan Mammadov, Chairperson of the KOBİA, and the management team of the Agency.
It was noted that the issues raised at the reception will be looked into and appropriate measures will be taken to tackle them within the mandate of the Agency.
Entrepreneurs are encouraged to register for the reception of Agency representatives through the "Citizens Reception" section on the KOBİA website www.smb.gov.az.
It is worth highlighting that in 2023, over 250 citizens were welcomed in the administrative building of the Agency by the senior officials of KOBİA.