KOBİA-da təşkil olunmuş vətəndaş qəbulunda sahibkarların müraciətləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb.
KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov qəbulda sahibkarların biznesin inkişafına dair müxtəlif məsələlərə dair müraciətlərini dinləyib, onlarla bağlı ətraflı izahat verib, suallarını cavablandırıb. Sahibkarların müraciətləri əsasən infrastrukturun yenilənməsi, kommunal xidmətlərə qoşulma, yeni biznes təşəbbüslərinin həyata keçirilməsi üçün dəstəyin göstərilməsi, idxal əməliyyatları, cari biznes fəaliyyətləri ilə əlaqədar digər məsələlərlə bağlı olub. Sahibkarların araşdırma tələb edən müraciətləri isə baxılması üçün qeydiyyata alınıb.
Biznes subyektləri KOBİA-nın fəaliyyət istiqamətlərinə dair məsələlərlə bağlı Agentliyin 131 Çağrı Mərkəzinə müraciət edərək ətraflı məlumat ala, www.smb.gov.az internet səhifəsindəki “Müraciətlər” bölməsində qeydiyyatdan keçməklə müraciət edə və “Vətəndaşların qəbulu” bölməsi vasitəsilə Agentliyin rəhbər şəxslərinin qəbuluna yazıla bilərlər.

Рассмотрение обращений предпринимателей
На гражданском приеме, проведенном в KOBİA, были выслушаны мнения предпринимателей, а также даны ответы на их вопросы.
Очередной прием граждан состоялся в Агентстве Развития Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA).
Председатель Правления KOBİA Орхан Маммадов и представители Агентства выслушали обращения предпринимателей, принявших участие в приеме, и ответили на их вопросы. Обращения предпринимателей в основном касались обновления инфраструктуры, подключения к коммунальным услугам, поддержки новых бизнес-инициатив, импортных операций и других вопросов, связанных с их текущей деятельностью. Заявки предпринимателей, требующие детального рассмотрения, зарегистрированы и подлежат тщательному анализу.
Предприниматели могут получить подробную информацию по вопросам, касающимся направлений деятельности KOBİA, обратившись в колл-центр Агентства по номеру 131 или на сайте www.smb.gov.az  и подать заявку можно, зарегистрировавшись в разделе «Обращения» на сайте, а записаться на прием к руководству агентства через раздел «Прием граждан».