“5-ci yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi”ndə məhsul və xidmətlərini təqdim etmək istəyən KOB subyektlərinin nəzərinə!
“5-ci yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi”ndə də KOB-ların məhsul və xidmətlərinin tanıdılması üçün KOBİA-nın təmin etdiyi dövlət dəstəyi hesabına ayrıca stend qurulacaq.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group”un birgə təşkilatçılığı ilə iyunun 24-26-da Bakı Ekspo Mərkəzində “5-ci yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” keçiriləcək. Sərgidə 200-ə yaxın yerli şirkətin sənaye, kənd təsərrüfatı, qida, İKT, təhsil, inşaat, logistika, tekstil və digər sahələr üzrə məhsul və xidmətləri nümayiş olunacaq.
Mikro və kiçik sahibkarların məhsullarının tanıdılmasına və satışına dəstək məqsədilə builki sərgidə də KOBİA-a tərəfindən KOB-lar üçün ayrıca stend qurulacaqdır. Ödənişsiz olaraq bu stenddə üç gün ərzində məhsul və xidmətlərini təqdim etmək istəyən KOB subyektləri iyunun 12-dək KOBİA-ya müraciət edə bilərlər. Müraciətlərin qəbulu aşağıdakı link vasitəsilə həyata keçiriləcək (“İştirak etmək istədiyiniz tədbir” bölümündə “5-ci yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” qeyd olunmalıdır): https://smb.gov.az/az/contact-form/exhibition-form/1
Qeyd: KOBİA tərəfindən mikro və kiçik sahibkarların ölkəmizdə və xaricdə keçirilən müxtəlif ixtisaslaşmış sərgilərdə iştirakına dəstək göstərilir. Agentliyi təmin etdiyi dövlət dəstəyi hesabına ixtisaslaşmış sərgilərdə stendlər qurulur və KOB-lar burada heç bir ödəniş etmədən məhsul və xidmətlərini nümayiş etdirirlər. Bu dəstək KOB subyektlərinin məhsul və xidmətlərini geniş auditoriyaya təqdim etməsi və bu vasitə ilə satış imkanlarını artırması ilə yanaşı, sahibkarların yeni biznes əlaqələri qurması və ixrac imkanlarını genişləndirməsi baxımından da faydalıdır. Agentlik 2024-cü il ərzində də KOB-ların ixtisaslaşmış sərgilərdə ödənişsiz iştirakını dəstəkləməkdə davam edəcək. Dəstək proqramı çərçivəsində stendlərin qurulacağı sərgilər barədə KOB subyektləri əvvəlcədən məlumatlandırılacaqdır.

The separate stand will be set up for SMBs funded by the state support provided by KOBİA to promote the recognition of SMBs' products and services at the "5th promotional exhibition of local companies".
The "5th promotional exhibition of local companies" will be held at the Baku Expo Center on June 24-26 in collaboration with the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and "Marsol Group". The exhibition will showcase products and services of nearly 200 local companies in various fields such as industry, agriculture, food, ICT, education, construction, logistics, textiles, and others.
The separate stand for SMBs will also be set up by KOBİA at this exhibition in order to support the promotion and sale of products by micro and small entrepreneurs. SMBs interested in showcasing their products and services at this stand free of charge for three days can apply to KOBİA by June 12th. Applications will be accepted through the following link (be sure to mention "5th local companies' exhibition" in the "Event you intend to participate in" section): https://smb.gov.az/az/contact-form/exhibition-form/1
Note: KOBİA supports the participation of micro and small entrepreneurs in various specialized exhibitions held both domestically and internationally. The stands are set up at specialized exhibitions through the agency's provided state support, and SMBs can showcase their products and services free of charge.This support not only allows SMBs to present their products and services to a wide audience, and increase sales opportunities but also facilitates the establishment of new business relationships and expansion of export opportunities for entrepreneurs. The agency will continue to support the participation of SMBs in specialized exhibitions free of charge throughout 2024. SMBs will be informed in advance about the exhibitions where stands will be set up within the framework of the support program".