6-cı qrant müsabiqəsinə layihə təqdim etmək istəyən KOB-lar üçün vebinar təşkil olunub
KOBİA-nın təşkilatçılığı ilə keçirilmiş onlayn tədbirdə 6-cı qrant müsabiqəsi ilə bağlı 70-dən çox KOB subyektinə ətraflı məlumat verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
KOB subyektlərinin təhsil, elm, tədqiqat və dəstək layihələrinin maliyyələşdirilməsinə dair elan edilmiş 6-cı qrant müsabiqəsi ilə bağlı məlumatlandırıcı tədbir keçirilib. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçirilən onlayn tədbirdə müsabiqə ilə bağlı sahibkarlıq subyektlərinə ətraflı məlumat verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
70-dən çox KOB subyektinin iştirakı ilə təşkil olunmuş tədbirdə KOBİA-nın Biznesə xidmətlər departamentinin əməkdaşları müsabiqənin şərtləri və layihələrin qiymətləndirilməsi prosesi barədə təqdimatlarla çıxış ediblər. Qeyd olunub ki, Nazirlər Kabinetinin 30 sentyabr 2020-ci il tarixli Qərarı ilə təsdiq edilmiş qaydalara uyğun olaraq, müsabiqədə mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektinə aid olan hüquqi və fiziki şəxslər iştirak edə bilərlər. Müsabiqəyə KOB-ların inkişafı ilə bağlı təhsil, elm, tədqiqat və dəstək istiqamətlərində layihələr təqdim oluna bilər. Hər bir şəxs hər müsabiqə çərçivəsində yalnız 1 layihə təqdim edə bilər. Layihələr müvafiq qurumların nümayəndələrindən və müstəqil ekspertlərdən ibarət Ekspert Komissiyası tərəfindən qiymətləndirilir. Hər bir layihə üzrə maliyyələşdirilmə məbləği maksimum 20 min manatdır. Layihələrin qiymətləndirilməsi zamanı onun KOB-ların inkişafına təsiri, innovativliyi, əsaslandırılmış ideyasının olması, praktiki məqsədlər üçün tətbiq imkanları, layihənin həyata keçirilməsi üçün tələb olunan müvafiq maddi-texniki bazanın mövcudluğu və digər bu kimi amillər əsas götürüləcəkdir.
Məlumat üçün bildirək ki, 6-cı qrant müsabiqəsinə sənəd qəbulu 23 oktyabr 2024-cü il saat 18:00-dək davam edəcək. Müsabiqəyə sənəd qəbulu elektron formada (info@smb.gov.az) və ya kağız daşıyıcılarda birbaşa Agentliyə müraciət formasında həyata keçirilir. Ətraflı məlumat üçün: https://bit.ly/40pm5y3

Webinar has been arranged for SMBs seeking to present their projects for the 6th grant competition
An online session hosted by KOBİA offered over 70 SMB entities laid out comprehensive insights into the 6th grant contest, subsequently  addressing their inquiries.
An awareness raising event was held regarding the 6th grant competition announced for financing initiatives in education, science, research, and support for SMBs. Organized by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), the online session provided detailed information to entrepreneurial entities about the competition and addressed their inquiries.
The event, which saw engagement from more than 70 SMB entities, featured presentations from KOBİA’s Business Services Department staff regarding the conditions of the competition and the evaluation process for projects.
It was emphasized that, pursuant to the guidelines approved by the Cabinet of Ministers on September 30, 2020, both legal entities and individuals associated with micro, small, and medium-sized enterprises are eligible to enter the competition.
Projects associated with the advancement of SMBs in education, science, research, and support are welcome to apply. Each applicant can submit only one project per competition.
Projects undergo evaluation by an Expert Commission, consisting of representatives from relevant organizations and independent specialists. The maximum funding for each project is set at 20,000 manats.
While reviewing projects, their influence on SMB development, creativity, substantiated conception, feasibility of implementation for practical purposes, and the availability  of adequate logistics and other relevant aspects for the execution of the projects are amongst the  key factors for consideration.
For your reference, the deadline for document submissions for the 6th grant competition will last until 18:00pm , October 23, 2024. Applications can be submitted electronically (info@smb.gov.az) or in physical form directly to the Agency. For more details: https://bit.ly/40pm5y3