Qubada sahibkarlarla görüş keçirilib
Tədbirdə bölgədə sahibkarlıq fəaliyyəti və biznesin inkişaf etdirilməsi üçün imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb, sahibkarların təklifləri dinlənilib.
Quba İş Adamlarına Dəstək (QİAD) platformasının təşkilatçılığı ilə Qubada 250-dən çox sahibkarın, eləcə də dövlət qurumlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə görüş keçirilib.
Tədbir bölgədə iqtisadi və işgüzar əlaqələrin, sahibkarlar arasında əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi, biznes fəaliyyətinin təşviqi, ticarətin artırılması, bölgəyə xarici investisiyaların cəlb olunması, bununla da regionun inkişafına dəstək məqsədilə təşkil edilib.
Görüşdə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyini (KOBİA) İdarə Heyəti sədrinin müavini Samir Hümbətov təmsil edib. Tədbirdə bölgədə sahibkarlıq fəaliyyəti, biznesin inkişaf etdirilməsi üçün imkanlar, regionun turizm potensialı, sahibkarlığın inkişafı üçün dövlət dəstəyi alətləri barədə məlumat verilib, sahibkarların fikirləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb. Qeyd olunub ki, belə tədbirlər regionun sahibkarları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, yeni əməkdaşlıqların qurulması, iş adamlarının təkliflərinin dinlənilməsi baxımından əhəmiyyətlidir və mütəmadi olaraq təşkil olunacaqdır.
Həmçinin tədbir çərçivəsində bölgənin iqtisadi və turizm potensialı ilə bağlı məlumatlandırıcı "Niyə Quba?!" adlı kitabçanın təqdimatı keçirilib.

A meeting with entrepreneurs was held in Quba
During the event, there was an exchange of ideas about opportunities for entrepreneurial activities and business development in the region, and the suggestions of entrepreneurs were heard.
A meeting was held in Quba organized by the Quba Business Support (QİAD) platform, with the participation of over 250 entrepreneurs as well as representatives from government agencies.
The event was organized with the aim of expanding economic and business relations in the region, enhancing cooperation opportunities among entrepreneurs, promoting business activities, increasing trade, attracting foreign investments to the region, and thereby supporting the region's development.
The meeting was attended by Samir Humbatov, the Deputy Chairman of the Management Board of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA). During the event, information was provided about entrepreneurial activities in the region, opportunities for business development, the region's tourism potential, and state support tools for the development of entrepreneurship, as well as entrepreneurs' opinions were heard, and their questions were addressed. It was noted that such events are important for expanding relationships among entrepreneurs in the region, establishing new collaborations, and addressing business proposals, and they will be regularly organized.
Additionally, within the part of an event, an informational brochure titled "Why Quba?!" that highlighted the region's economic and tourism potential was presented.