Azərbaycan 47-ci Beynəlxalq Bağdad Yarmarkasında iştirak edir
İraqın Bağdad şəhərində 47-ci Beynəlxalq Bağdad Yarmarkası (47th Baghdad International Fair) keçirilir. İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan şirkətləri sözügedən tədbirə qatılıb.
"Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində Azərbaycanın çay, bitki yağları, qənnadı məmulatları, kolbasa və sosis məhsulları, nar şirəsi, limonad və mineral sular, konservlər və digər məhsullar nümayiş olunur. Stenddə B2B görüşlər üçün ayrılmış xüsusi yerlərdə Azərbaycan sahibkarları xarici ölkələrdən olan həmkarları ilə görüşlər keçirir, məhsul ixracına dair müzakirələr aparırlar.
Stenddə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və AZPROMO da təmsil olunur. Burada ziyarətçilərə sahibkarlara göstərilən dəstək və xidmətlər, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verilir, müvafiq çap materialları təqdim edilir.

KOBİA также представлена на 47-й международной ярмарке в Багдаде.
В городе Багдаде Ирака проходит 47-я международная ярмарка (47th Baghdad International Fair). Поддерживаемые Министерством Экономики и организованные Агентством по продвижению инвестиций и экспорта - AZPROMO, азербайджанские компании участвовали в данном мероприятии.
На едином стенде "Made in Azerbaijan" представлены азербайджанский чай, растительные масла, кондитерские изделия, колбасные и сосисочные продукты, гранатовый сок, лимонад и минеральные воды, консервы и другие продукты Стенд "Made in Azerbaijan" предоставил специальные зоны для B2B встреч, где предприниматели из Азербайджана встречаются со своими коллегами из других стран, ведут обсуждения и проводят переговоры относительно экспорта своей продукции.
На стенде также представлены Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и AZPROMO. Посетителям предоставляется информация о поддержке и услугах для предпринимателей, о благоприятной бизнес- и инвестиционной среде в нашей стране, а также предоставляются соответствующие информационные материалы.