“Gənc startap” sahibkarlıq təlimləri başlayır
KOBİA və Bilişim Vadisi Bakının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində 2024-cü il ərzində startaplar və sahibkarlar üçün təlim və tədbirlər davam edəcək.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Bilişim Vadisi Bakının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində “Gənc startap” sahibkarlıq təlimlərinə müraciətlərin qəbulu 23 fevral tarixində başa çatıb. Təlimlərdə iştirak etmək üçün 284 nəfər müraciət edib.
Qeydiyyatdan keçərək təlimlərdə iştirak etmək hüququ qazanmış şəxslərin e-mail ünvanlarına elektron məktub və təlim cədvəli göndərilib. İştirakçıların təlimlərlə bağlı hər hansı sualı yaranarsa baki@bilisimvadisi.com.tr e-poçt ünvanı üzərindən müraciət edə bilərlər.
Təlimlər fevral və mart aylarında onlayn və oflayn formatlarda təşkil olunacaq. Onlayn təlimlər “Zoom” platforması üzərindən olmaqla 28 fevral, 1,4,6 mart tarixlərində keçiriləcək. Oflayn formatda təlimlər isə 11,12 və 13 mart tarixlərində “Bakı KOB evi”ndə təşkil olunacaq. Üzbə-üz təlimlərdə onlayn mərhələni uğurla tamamlamış şəxslər iştirak edə biləcəklər.
Təlimlərdə sahibkarlıq nədir, ideyadan biznes plana, komanda qurmaq, idarə etmək və liderlik, investisiya cəlb etmək metodları və s. mövzular, nəzəri biliklərin real mühitdə tətbiqi tədris olunacaq.
Təlimlər Türkiyənin Bilişim Vadisinin İnkubasiya Mərkəzinin mentoru tərəfindən həyata keçiriləcəkdir. Təlimlər ödənişsizdir. Təlimləri uğurla başa vuran iştirakçılara sertifikatlar veriləcək.
Qeyd edək ki, “Gənc startap” sahibkarlıq təlimləri biznes ideyası olan və onu startap layihəsinə çevirmək üçün dəstəyə ehtiyacı olan gənclər üçün təşkil edilib. KOBİA və Bilişim Vadisi Bakının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində 2024-cü il ərzində startaplar və sahibkarlar üçün təlim və tədbirlər davam etdiriləcəkdir.

Training and events for start-ups and entrepreneurs will also be held in 2024 within the scope of cooperation of KOBİA and Bilishim Vadisi Baku.
As part of the cooperation of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and Bilishim Vadisi Baku, applications for the "Young Startup" entrepreneurship training ended on February 23. 284 people applied to take part in the training.
Those who enrolled and were granted permission to take part in the training have received an email with a schedule of training. Participants may contact baki@bilisimvadisi.com.tr if they have any questions regarding the training sessions.
Both online and offline trainings will be held in February and March. Online trainings will be held on the "Zoom" platform on February 28, March 1, 4, 6. Offline trainings will be held on March 11, 12 and 13 at "Baku SMB House". Those who have successfully completed the online stage will be eligible to take part in person training.
Training sessions will cover topics such as “What is entrepreneurship”, from an idea to a business plan, team building, management and leadership, methods of attracting investment, etc. topics, the application of theoretical knowledge in a real environment.
Training sessions will be conducted by the mentor of the Incubation Center of the Bilishim Vadisi of Türkiye. Participation at training sessions are free of charge. Certificates will be given to participants who successfully complete the training.
It is worth to highlight that "Young startup" entrepreneurship training was designed for young people who have a business idea and require support to develop it into a startup project. Training and events for start-ups and entrepreneurs will be continued in 2024 as part of cooperation of KOBİA and Bilishim Vadisi Baku.