Milli turun qalibi olacaq startap Əbu-Dabidə layihəsini xarici investorlara təqdim etmək, təcrübə mübadiləsi və əlaqələrini genişləndirmək imkanı qazanacaq.
7-9 may tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin paytaxtı Əbu-Dabi şəhərində keçiriləcək ənənəvi İllik İnvestisiya Toplantısı (AIM Congress) startaplar üçün bir sıra imkanlar yaradacaq. Tədbir çərçivəsində startaplar üçün xüsusi proqram (AIM Startup) nəzərdə tutulur. "AIM Startup" tədbiri startaplara layihəsini xarici investorlara təqdim etmək, təcrübə mübadiləsi, əlaqələrini genişləndirmək imkanı yaradacaq.
“AIM Congress”ə qatılmaq üçün dünyanın 100-dən çox ölkəsində baş tutacaq milli turda (The National Pitch Competition) hər ölkədən bir startap seçiləcək. Əbu-Dabidə ölkəmizi təmsil edəcək startap Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və ABB İnnovasiya Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə peşəkar münsiflər heyəti tərəfindən seçiləcək.
Milli tura "Pre-seed" və ya "Seed" mərhələsində olan startaplar müraciət edə bilər. Tədbir zamanı startaplar beynəlxalq investorlardan 60 min dollara qədər investisiya qazanmaq şansı əldə edəcəklər. Həmçinin ölkə üzrə milli turun qalibinin "AIM Congress"də iştirak üçün aviabilet (gediş-dönüş), qonaqlama xərcləri qarşılanacaq və startapını təqdim etmək üçün tədbir müddətində stend ayrılacaqdır.

Стартап, который станет победителем национального тура, получит возможность представить свой проект в Абу-Даби иностранным инвесторам, обменяться опытом и расширить свои контакты.
Традиционное ежегодное инвестиционное собрание (AIM Congress), которое состоится 7-9 мая в столице Объединенных Арабских Эмиратов Абу-Даби, создаст ряд возможностей для стартапов. В рамках мероприятия предусмотрена специальная программа для стартапов (AIM Startup). Мероприятие «AIM Startup» предоставит стартапам возможность представить свой проект иностранным инвесторам, обменяться опытом, расширить контакты.
Для участия в «AIM Congress» будет выбран один стартап из каждой страны в национальном туре (The National pitch Competition), который пройдет в более чем 100 странах мира.
Стартап, который будет представлять нашу страну в Абу-Даби, будет выбран профессиональным жюри в партнерстве с Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Инновационным Центром ABB. Стартапы, находящиеся на стадии «Pre-seed» или «Seed», могут подать заявку на участие в национальном туре. Во время мероприятия стартапы получат возможность получить до 60 тысяч долларов инвестиций от международных инвесторов. Также будут покрыты расходы на авиабилеты (туда и обратно), проживание победителя национального тура по стране для участия в «AIM Congress»,и будет зарезервирован стенд во время мероприятия для презентации его стартапа.