6 mikro sahibkara “Startap” şəhadətnaməsi verilib
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən daha 6 KOB subyektinə “Startap” şəhadətnaməsi verilib. Bununla da “Startap” şəhadətnaməsi almış KOB subyektlərinin sayı 145-ə çatıb.
“Startap” şəhadətnamələri "E-Tibb" MMC-nin onlayn həkim qəbulu üçün mobil platforması, "İmajin Technologies" MMC-nin interaktiv alış-veriş platforması, "Finmarket" MMC-nin kredit təşkilatları üçün onlayn kredit platforması, "Troniq" MMC-nin reklam robotunun istehsalı və satışı, "Yoldash" MMC-nin avtomobil sürücülərini və sərnişinləri birləşdirən onlayn platforması, Xəyalə Nuşirəvanovanın onlayn zəka oyunları platforması layihələri üçün təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “Startap” şəhadətnaməsi KOB subyektlərini şəhadətnaməni aldıqları tarixdən etibarən innovasiya fəaliyyətindən əldə etdikləri gəlirlər üzrə mənfəət və gəlir vergisindən 3 il müddətinə azad edir.
Layihələri inkişaf mərhələsində olan mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri “Startap” şəhadətnaməsi üçün KOBİA-ya müraciət edə bilərlər. Müraciət üçün ərizə forması və lazım olan digər sənədlər, eləcə də müvafiq meyarlarla bağlı ətraflı məlumatla aşağıdakı linkdən tanış olmaq olar: https://smb.gov.az/az/nav/startap-sehadetnamesi

“The number of SMBs that have obtained the “Startup” certificate has reached 145.
Six additional SMB entities have been awarded with the “Startup” certificates by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA). Therefore, the total number of SMB entities obtained the “Startup” certificate reached 145.
The "Startup” certificates have been awarded to the following projects: mobile platform for online doctor appointments created by "E-Tibb" LLC, "Imajin Technologies" LLC, an interactive platform for online shopping, "Finmarket" LLC, an online credit platform for financial institutions, "Troniq" LLC, specializing in the production and sale of advertising robots, "Yoldash" LLC, an online platform bringing together drivers and passengers, as well as for the project of an online gaming platform from Kheyale Nushiravanova.
It should be noted that the “Startup” certificate grants SMBs a three-year exemption from profit and income tax derived for tax from innovative activities, starting from the date of certificate issuance.
Micro and small business entities being currently in the development stage of their projects are eligible to apply for a Startup certificate from KOBİA. To apply and receive additional information about the required documents and criteria, please visit the following link:https://smb.gov.az/az/nav/startap-sehadetnamesi