KOB subyektlərinin məhsul və xidmətlərinin tanıdılması məqsədilə “Caspian Agro” və “İnterFood Azerbaijan” sərgisində dövlət dəstəyi ilə xüsusi stend qurulub.
Mayın 15-də Bakı Ekspo Mərkəzində 17-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı (“Caspian Agro”) və 29-cu Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi (“İnterFood Azerbaijan”) sərgiləri öz işinə başlayıb.
Əvvəlki illərdə olduğu kimi, bu il də Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) dəstəyi ilə mikro və kiçik sahibkarlar ödənişsiz olaraq sərgidə məhsul və xidmətlərini təqdim edirlər. KOBİA-nın təmin etdiyi dövlət dəstəyi hesabına yaradılmış xüsusi stenddə 10-a yaxın mikro və kiçik sahibkarlıq subyekti tərəfindən müxtəlif qida məhsulları, o cümlədən süd məhsulları, düyü, suxari, bal və digər arıçılıq məhsulları və s., eləcə də xidmətlər nümayiş olunur. Həmçinin stenddə KOB subyektlərinə satış imkanlarını genişləndirmək və yeni biznes əlaqələri qurması üçün müxtəlif işgüzar görüşlərin keçiriilməsi məqsədilə imkan yaradılıb.
Qeyd edək ki, “Caspian Agro” və “İnterFood Azerbaijan” sərgiləri mayın 17-dək davam edəcək. Sərgilərdə 40-a yaxın ölkədən 500-ə qədər şirkətin məhsul və xidmətləri nümayiş olunur.

SMBs present their products and services at "Caspian Agro" and "Inter Food Azerbaijan" Exhibitions
A special stand has been set up with state support at the "Caspian Agro" and "Inter Food Azerbaijan" exhibitions to promote the products and services of SMBs.
On May 15, the 17th Azerbaijan International Agriculture Exhibition ("Caspian Agro") and the 29th Azerbaijan International Food Industry Exhibition ("Inter Food Azerbaijan") was opened at the Baku Expo Center.
As in the previous years, this year micro and small entrepreneurs present their products and services at the exhibition with the support of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) free of charge. At the specially designated booth, supported by KOBİA, a variety of food products, such as dairy items, rice, crackers, honey, and other beekeeping products, along with services, are being exhibited by approximately 10 micro and small businesses. Additionally, the stand provides opportunities for SMBs to expand their sales possibilities and establish new business connections through various business meetings.The "Caspian Agro" and "Inter Food Azerbaijan" exhibitions will carry on until May 17th.
The products and services from up to 500 companies representing approximately 40 countries are being showcased at the exhibitions.