130-a yaxın sahibkarın iştirak etdiyi görüşdə KOBİA əməkdaşları sahibkarların təkliflərini dinləyib, suallarını cavablandırıblar.
Sahibkarların dövlət dəstəyi mexanizmləri, biznes sahəsində yeniliklər barədə məlumatlandırılması, inkişaf ehtiyaclarının və təkliflərinin dinlənilməsi məqsədilə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) əməkdaşları bu dəfə Goranboy rayonunda olublar.
Biznes subyektlərinə sahibkar maraqlarının müdafiəsi, bazarlara və maliyyə resurslarına çıxış, məsləhət, təlim, hüquqi yardım kimi istiqamətlərdə dəstək və xidmət göstərən Agentlik əməkdaşları Goranboy rayonunda müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən sahibkarlar ilə görüşüblər. Görüşdə sahibkarlığın qurulmasına və inkişafına göstərilən dövlət dəstəyi tədbirləri, o cümlədən KOBİA-nın xidmətləri barədə ətraflı məlumat verilib, sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Tədbirdə sahibkarlar tərəfindən səsləndirilən təkliflərin aidiyyəti üzrə müvafiq qurumlara çatdırılacağı qeyd edilib. 130-a yaxın sahibkarın iştirak etdiyi tədbirdə Goranboy Rayon İcra Hakimiyyətinin, rayonda sahibkarlara dəstək və xidmət göstərən qurumların nümayəndələri də iştirak ediblər.
Görüş çərçivəsində həmçinin, KOBİA-nın Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayonu üzrə sayca 5-ci KOB dostu ofisinin Goranboyda fəaliyyətə başlaması barədə məlumat verilib. Goranboy Mədəniyyət Mərkəzində fəaliyyət göstərən KOB dostu ofisi ilə tanışlıq zamanı qeyd edilib ki, bu ölkə üzrə sayca 51-ci KOB dostu ofisidir. Regionda Goranboyla yanaşı, Gəncə, Daşkəsən, Göygöl və Samuxda da KOB dostu ofisləri fəaliyyət göstərir. KOB dostları Agentliyin yerlərdə fəaliyyətinin səmərəli təşkilində, sahibkarların  ehtiyaclarının yerində müəyyənləşdirilməsində və müvafiq tədbirlərin görülməsində əhəmiyyətli rol oynayır. KOB dostu Goranboyda və ətraf rayonlarda biznesə başlamaq və sahibkarlıq fəaliyyətini genişləndirmək istəyən biznes subyektlərinə mövcud dövlət dəstəyi mexanizmləri, o cümlədən Agentliyin xidmətləri çərçivəsində zəruri dəstəyi təmin edəcək. Yeni biznes subyektlərinin yaranması, sahibkarların qanuni maraqlarının müdafiəsi və onların investisiya təşəbbüslərinin reallaşdırılması KOB dostunun başlıca fəaliyyət istiqamətlərindən olacaqdır. Sahibkarlarla fərdi və qrup halında görüşlərin keçirilməsi, onların müraciətlərinin dinlənilməsi, dövlət qurumlarının iştirakı ilə tədbirlərin təşkili məqsədilə KOB dostu ofisində lazımi şərait yaradılıb. Tədbirdə iştirak edən KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və Goranboy Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Məhərrəm Quliyev sahibkarları və biznesə başlamaq istəyən vətəndaşları KOB dostu ilə fəal əməkdaşlığa dəvət ediblər.

Next meeting with entrepreneurs was held by KOBİA in Goranboy district
Nearly 130 entrepreneurs participated in the meeting, where the representatives of Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) attentively heard out their proposals and addressed their inquiries.
This visit to Goranboy district by the representatives of KOBİA officials aimed to enlighten entrepreneurs about state support mechanisms and innovations in the business sector, as well as affording them the opportunity to express their developmental needs and suggestions.
The representatives of the Agency provide support and services in various areas, such as protecting business interests, access to markets and financial resources, consulting, training, and legal assistance. Within the framework of the meeting, the detailed information was provided about government support measures for the establishment and development of entrepreneurship, including services offered by KOBİA, and questions of interest to entrepreneurs were addressed. It was noted at the event that the entrepreneurs' proposals would be conveyed to the appropriate authorities. The event attended by nearly 130 entrepreneurs, also included representatives from the Goranboy District Executive Authority and organizations that provide support and services to entrepreneurs in the district.
Furthermore, it was announced that KOBİA's fifth SMB friend office in the Ganja-Dashkasan economic region has begun operating in Goranboy during the meeting. While visiting the SMB friend office located in the Goranboy Cultural Center, it was noted that this is the 51st SMB friend office in the country. Alongside Goranboy, SMB friend offices are operational in regions like Ganja, Dashkasan, Goygol, and Samukh. These offices play a crucial role in coordinating the Agency's local-level activities, discerning entrepreneurs' needs firsthand, and executing relevant measures. The establishment of new business entities, safeguarding entrepreneurs' legal rights, and materializing their investment endeavors stand as primary objectives of the SMB friend office. Establishment of new business entities, safeguarding entrepreneurs' legal interests, and facilitating the realization of their investment initiatives will be primary focuses of the SMB friend's activities.The meetings with entrepreneurs both individually and in groups, are conducted, their applications are listened to, and necessary conditions are created in the SMB friend's office for organizing events with the participation of government agencies. Mr.Orkhan Mammadov, Chairman of KOBİA's Management Board, and Mr. Maharram Guliyev, Head of Goranboy District Executive Authority, extended invitations to entrepreneurs and aspiring businessmen to actively engage with the SMB friend office.