“KOB FEST”lər KOB-ların satış imkanlarını artırmaqla yanaşı, sahibkarlar arasında yeni əməkdaşlıqları təşviq edir.
Növbəti “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası Gəncə şəhərində keçirilir. “Xan bağı”nda təşkil olunan yarmarkada Gəncə, eləcə də ətraf şəhər və rayonlardan olan 60-dan çox KOB subyektinin kənd təsərrüfatı və sənaye məhsulları, un məmulatları, qida, tekstil, sərinləşdirici içkilər, arıçılıq məhsulları, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işləri təqdim edilir və satılır.
Yarmarkanın açılış mərasimində çıxış edən Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Niyazi Bayramov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov tədbirin bölgəyə xas olan məhsulların tanıdılması, KOB-ların satış imkanlarının genişləndirilməsi, yerli KOB-lar arasında əlaqələrin qurulması baxımından faydalı olduğunu qeyd ediblər.
“KOB FEST” çərçivəsində mədəni-əyləncəli proqram da təşkil olunub. Sərgi-satış yarmarkası avqustun 8-dək hər gün saat 10:00-dan 18:00-dək fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkaları regionlarda fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarların istehsal etdiyi məhsul və xidmətlərin tanıdılması, satışına dəstək olmaq məqsədilə keçirilir. Bu tədbir həmçinin, KOB subyektlərinə yeni əməkdaşlıqların qurulması, B2B görüşlərin keçirilməsi, mikro və kiçik sahibkarların satış bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə də öz töhfəsini verir. Gəncə şəhərindən əvvəl “KOB FEST” Bakı, Göygöl və Şəki şəhərlərində keçirilib. Bu yarmarkalarda ümumilikdə 180-ə yaxın KOB subyektinin məhsul və xidmətlərinin üç gün ərzində satışına dəstək göstərilib.

Выставка-ярмарка «KOB FEST» проходит в Гяндже
«KOB FEST» не только увеличивают возможности продаж для МСП, но и способствуют установлению новых партнерских отношений между предпринимателями.
Очередная выставка-продажа «KOB FEST» проходит в городе Гянджа. Выставка, проходящая в парке «Хан Багы», представляет продукцию более чем 60 МСП из Гянджи и окрестных городов и районов и демонстрируются и продаются разнообразные товары, включая сельскохозяйственную и промышленную продукцию, мукомольные изделия, продукты питания, текстиль, напитки, продукты пчеловодства, а также изделия мастеров и творческих людей.
В церемонии открытия ярмарки глава Исполнительной Власти Города Гянджа Ниязи Байрамов и председатель Правления КOBİA Орхан Маммадов отметили, что мероприятие полезно для продвижения продукции, характерной для региона, расширения возможностей продаж для МСП, а также для установления связей между местными МСП. В рамках «КOB FEST» также организована культурно-развлекательная программа. Выставочно-ярмарочное мероприятие будет работать ежедневно с 10:00 до 18:00 до 8 августа.
Отметим, что выставочно-ярмарочные мероприятия «KOB FEST» проводятся с целью продвижения и поддержки продаж продукции и услуг, производимых микро и малыми предпринимателями, работающими в регионах. Это мероприятие также способствует установлению новых партнерских отношений для субъектов МСП, проведению B2B встреч и развитию навыков продаж у микро и малых предпринимателей. Ранее выставки «KOB FEST» проходила в Баку, Гёйгёле и Шеки, где было поддержано продвижение товаров и услуг около 180 МСП в течение трех дней.