“KOB FEST”lər KOB-ların satış imkanlarını artırmaqla yanaşı, sahibkarlar arasında yeni əməkdaşlıqları təşviq edir.
Növbəti “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası Gəncə şəhərində keçirilir. “Xan bağı”nda təşkil olunan yarmarkada Gəncə, eləcə də ətraf şəhər və rayonlardan olan 60-dan çox KOB subyektinin kənd təsərrüfatı və sənaye məhsulları, un məmulatları, qida, tekstil, sərinləşdirici içkilər, arıçılıq məhsulları, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işləri təqdim edilir və satılır.
Yarmarkanın açılış mərasimində çıxış edən Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Niyazi Bayramov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov tədbirin bölgəyə xas olan məhsulların tanıdılması, KOB-ların satış imkanlarının genişləndirilməsi, yerli KOB-lar arasında əlaqələrin qurulması baxımından faydalı olduğunu qeyd ediblər.
“KOB FEST” çərçivəsində mədəni-əyləncəli proqram da təşkil olunub. Sərgi-satış yarmarkası avqustun 8-dək hər gün saat 10:00-dan 18:00-dək fəaliyyət göstərəcək.
Qeyd edək ki, “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkaları regionlarda fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarların istehsal etdiyi məhsul və xidmətlərin tanıdılması, satışına dəstək olmaq məqsədilə keçirilir. Bu tədbir həmçinin, KOB subyektlərinə yeni əməkdaşlıqların qurulması, B2B görüşlərin keçirilməsi, mikro və kiçik sahibkarların satış bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə də öz töhfəsini verir. Gəncə şəhərindən əvvəl “KOB FEST” Bakı, Göygöl və Şəki şəhərlərində keçirilib. Bu yarmarkalarda ümumilikdə 180-ə yaxın KOB subyektinin məhsul və xidmətlərinin üç gün ərzində satışına dəstək göstərilib.

The "KOB FEST" exhibition- sale fair is underway in Ganja
The upcoming "KOB FEST" exhibition and fair is underway in the city of Ganja.The fair hosted at "Khan Baghi" park, features products from over 60 SMBs from Ganja and surrounding cities and districts and showcases and sells a variety of goods, including agricultural and industrial products, flour-based items, food, textiles, beverages, honey products, and handcrafted items by artisans and creative individuals.
In their addresses at the fair's opening ceremony, Mr. Niyazi Bayramov, head of the Ganja City Executive Authority, and Mr. Orhan Mammadov, Chairman of the Management Board of KOBİA, emphasized the event's significance in promoting regional products, enhancing sales opportunities for SMBs, and facilitating networking among local businesses.
Within the framework of "KOB FEST," the cultural and entertainment program has also been organized. The exhibition-sale fair will be open daily from 10:00 AM to 6:00 PM until August 8.
It is worth noting that the "KOB FEST" exhibitions and fairs are held with the aim of promoting and supporting the sale of products and services produced by micro and small businesses operating in the regions.This event also fosters the establishment of new partnerships for SMEs, facilitates B2B meetings, and enhances the sales skills of micro and small businesses. Previously, "KOB FEST" exhibitions were held in Baku, Goygol, and Sheki, where the promotion of products and services for approximately 180 SMBs were supported over a three-day period.