Süni intellekt əsasında SMM platforması
Azərbaycanda süni intellekt əsasında formalaşdırılmış yeni bir startap məhsulu hazırlanıb. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) bu məhsula - süni intellekt əsasında veb səhifələrin dizaynı və hazırlanması üçün nəzərdə tutulan platformaya görə "Jİ Studio" MMC-yə “Startap” şəhadətnaməsi təqdim edib.
MMC-nin təsisçisi Məhərrəm Əliyev bildirib ki, “JIS.AI” xidməti ideyanın mahiyyətinin qeyd edilə biləcəyi avtomatik proqramdır. İstifadəçi proqramda istədiyi məlumatı yazdıqdan sonra süni intellekt ona dizaynla yanaşı, müxtəlif kontent - yazı, şəkil və ya rəqəmsal dizayn təqdim edir. “JIS.AI” istifadəçilərə, eyni zamanda, müxtəlif sosial media paylaşımları yaratmağa kömək edir: “Bunun üçün, sadəcə, meyarlarınıza uyğun olan kontenti hazırlamağa kömək edəcək açar sözləri yazmalısınız. Xidmətimiz istənilən mövzuda mətn yazmaq imkanı da verir. Siz yalnız mətnin nə haqqında və hansı üslubda olacağını proqrama daxil etməlisiniz. “JIS.AI”də brend axtarışı funksiyası istənilən brendin aktivlərinə baxmaq imkanı verir. Bunun üçün hər hansı bir brendin adını daxil edin və platforma bir neçə saniyə ərzində sizin üçün loqotip, rəng, şrift, sloqan, reklam paylaşımları, fotoşəkillər, bir sözlə, istənilən sənaye brendi haqqında vacib olan bütün məlumatları toplayacaq”.
M.Əliyev əlavə edib ki, artıq 7000-dən çox istifadəçi “JIS.AI”dən istifadə edib. Gələcəyin personal marketinq köməkçisindən istifadə edənlər ödənişi ilk 100 cəhddən sonra edə bilərlər. Ödəniş paketlərə uyğun həyata keçirilir.

Платформа SMM на основе ИИ
В Азербайджане представлен новый стартап-продукт, основанный на искусственном интеллекте. Агентство по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (КOBİA) присвоило ООО "Jİ Studio" сертификат «Стартап» за разработку платформы, предназначенной для дизайна и разработки веб-сайтов с использованием ИИ.
Основатель компании, Мехрам Алиев, сообщил, что сервис «JIS.AI» представляет собой автоматизированную программу, способную эффективно интерпретировать суть идеи пользователя. После ввода необходимой информации в программу, искусственный интеллект предоставляет не только дизайн, но и разнообразный контент — текст, изображения или цифровые элементы. Сервис «JIS.AI» также упрощает создание постов для социальных сетей: «Для этого достаточно ввести ключевые слова, которые помогут вам подготовить контент в соответствии с заданными критериям. Наш сервис также поддерживает написание текстов на любую тему. Вам необходимо лишь указать тему и стиль текста.
Функция поиска брендов в «JIS.AI» предоставляет возможность анализа активов любых брендов. Введите название бренда, и платформа за считанные секунды соберет все ключевые данные — логотип, цветовую палитру, шрифты, слоган, рекламные материалы, фотографии и другие важные элементы». Алиев также отметил, что более 7000 пользователей уже воспользовались «JIS.AI». Пользователи этого инновационного маркетингового помощника могут осуществить оплату после первых 100 попыток.