Süni intellekt əsasında SMM platforması
Azərbaycanda süni intellekt əsasında formalaşdırılmış yeni bir startap məhsulu hazırlanıb. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) bu məhsula - süni intellekt əsasında veb səhifələrin dizaynı və hazırlanması üçün nəzərdə tutulan platformaya görə "Jİ Studio" MMC-yə “Startap” şəhadətnaməsi təqdim edib.
MMC-nin təsisçisi Məhərrəm Əliyev bildirib ki, “JIS.AI” xidməti ideyanın mahiyyətinin qeyd edilə biləcəyi avtomatik proqramdır. İstifadəçi proqramda istədiyi məlumatı yazdıqdan sonra süni intellekt ona dizaynla yanaşı, müxtəlif kontent - yazı, şəkil və ya rəqəmsal dizayn təqdim edir. “JIS.AI” istifadəçilərə, eyni zamanda, müxtəlif sosial media paylaşımları yaratmağa kömək edir: “Bunun üçün, sadəcə, meyarlarınıza uyğun olan kontenti hazırlamağa kömək edəcək açar sözləri yazmalısınız. Xidmətimiz istənilən mövzuda mətn yazmaq imkanı da verir. Siz yalnız mətnin nə haqqında və hansı üslubda olacağını proqrama daxil etməlisiniz. “JIS.AI”də brend axtarışı funksiyası istənilən brendin aktivlərinə baxmaq imkanı verir. Bunun üçün hər hansı bir brendin adını daxil edin və platforma bir neçə saniyə ərzində sizin üçün loqotip, rəng, şrift, sloqan, reklam paylaşımları, fotoşəkillər, bir sözlə, istənilən sənaye brendi haqqında vacib olan bütün məlumatları toplayacaq”.
M.Əliyev əlavə edib ki, artıq 7000-dən çox istifadəçi “JIS.AI”dən istifadə edib. Gələcəyin personal marketinq köməkçisindən istifadə edənlər ödənişi ilk 100 cəhddən sonra edə bilərlər. Ödəniş paketlərə uyğun həyata keçirilir.

A new artificial intelligence-based startup product has been introduced in Azerbaijan. The Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) has granted a "Startup" certificate to "Jİ Studio" LLC for their product - an AI-driven platform for designing and developing websites.
According to Mehram Aliyev, the founder of the LLC, the “JIS.AI” service is an automated program designed to capture the essence of an idea. Once the user inputs the desired information, the AI generates design options along with a range of content types, including text, images, and digital graphics. “JIS.AI” also assists users in creating diverse social media posts: “Simply enter keywords to help generate content tailored to your specific needs.”Our service also supports text creation on any topic. You only need to specify the subject and style of the text.
The brand search function in “JIS.AI” allows users to view the assets of any brand. By entering the name of a brand, the platform will quickly gather all essential information about the brand - such as logo, color, font, slogan, advertising materials, photos, and more - in just a few seconds”. Aliyev mentioned that over 7,000 users have already engaged with “JIS.AI”. Users of this advanced personal marketing assistant can make payments after their initial 100 attempts. Payments are made based on the selected packages.