Daha 3 KOB subyektinə “Startap” şəhadətnaməsi verilib
“Startap” şəhadətnaməsinin verilməsi üzrə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyində (KOBİA) yaradılmış Ekspertlər Şurasının növbəti iclası keçirilib. İclasda KOB subyektlərindən daxil olmuş 6 müraciətə baxılıb və onlardan 3-nə “Startap” şəhadətnaməsinin verilməsi barədə qərar qəbul edilib. Bunlar "Cibpay" MMC-nin çoxfunksiyalı onlayn ödəniş platforması, "Optima Business Solutions" MMC-nin elektron sənədlərin idarəedilməsi və imzalanması üçün onlayn platforması və “İxtisasSeç" MMC-nin təhsil müəssisələrinə qəbul prosesini asanlaşdıran platformasıdır.
Bununla da “Startap” şəhadətnaməsi almış KOB subyektlərinin sayı 164-ə çatıb.
“Startap” şəhadətnaməsi KOB subyektlərini bu sənədi aldıqları tarixdən etibarən innovasiya fəaliyyətindən əldə etdikləri gəlirlər üzrə mənfəət və ya gəlir vergisindən 3 il müddətinə azad edir.
Qeyd edək ki, layihələri inkişaf mərhələsində olan mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri “Startap” şəhadətnaməsi üçün KOBİA-ya müraciət edə bilərlər. Müraciət üçün ərizə forması və lazım olan digər sənədlər, eləcə də müvafiq meyarlarla bağlı ətraflı məlumatla linkdən tanış olmaq olar: https://smb.gov.az/az/nav/startap-sehadetnamesi

3 more SMBs Receive "Startup" Certification
The Expert Council on Startup Certification at the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) held its latest meeting. During the meeting, 6 applications from SMBs were reviewed, and 3 of them were granted "Startup" certification.The certified companies include: "Cibpay" LLC, with its multifunctional online payment platform "Optima Business Solutions" LLC, with its online platform for electronic document management and signing "İxtisasSeç" LLC, with its platform facilitating the admission process for educational institutions.
With these additions, the number of SMBs holding "Startup" certification has reached 164.
The "Startup" certification exempts SMBs from profit or income tax on revenues derived from innovation activities for a period of 3 years from the date of receiving the certificate.
Micro and small enterprises with projects in the development stage are eligible toapply for "Startup" certification from KOBİA.To find out more about application forms, required documents, as well as detailed information about elibigility criteria, you may visit the following link: https://smb.gov.az/az/nav/startap-sehadetnamesi