“Qarabağ KOB-ları” proqramı çərçivəsində Bərdədə təlimlər başlayır
Proqrama qoşulan vətəndaşlarla yanaşı, sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olanlar və ilkin biznes biliklərinə yiyələnmək istəyənlər də təlimlərdə iştirak edə bilərlər.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi, “İnkişaf Korporasiyası” QSC-nin birgə təşkilatçılığı, “PAŞA Holdinq”in maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Qarabağ KOB-ları 2024” proqramı çərçivəsində Bərdə şəhərində təlimlərə başlanılır.
Avqustun 23-dən etibarən keçiriləcək təlimlər “Maliyyənin idarə olunması”, “Biznes planın hazırlanması”, “Marketinq”, “Sosial Media Marketinq”, “İnsan resurslarının idarə olunması” və “Satış” mövzularını əhatə edəcək.
Proqram üzrə seçimlərdə iştirak etmiş vətəndaşlarla yanaşı, digər şəxslər - sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olanlar və ilkin biznes biliklərinə yiyələnmək istəyənlər də təlimlərdə iştirak edə bilərlər. Bərdə şəhəri, Qarabağ Regional Məşğulluq filialında keçiriləcək təlimlərə qatılmaq istəyən digər şəxslər (+994) 50 789 38 14 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər. Təlimlərdə iştirak ödənişsizdir.
Qeyd edək ki, “Qarabağ KOB-ları” proqramının məqsədi şəhid ailələri, müharibə iştirakçıları və onların ailə üzvlərinin sosial rifahının yaxşılaşdırılması və məşğulluğunun təmin olunmasına dəstək göstərməkdir. Proqramın birinci hissəsi 2023-cü ildə icra edilib. 2024-cü il üzrə proqram isə Qarabağ regionu da daxil olmaqla ümumilikdə altı şəhər və rayon üzrə 70 şəxsi əhatə edəcək. Onlar proqram çərçivəsində biznes və seçilmiş istiqamətlər üzrə peşə təlimlərinə cəlb olunacaqlar. Təlimləri uğurla başa vuran iştirakçılar Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən seçdikləri müvafiq istiqamət üzrə avadanlıqlarla təmin ediləcək. Artıq namizədlərin seçim prosesi başa çatıb və təlimlərə başlanılıb.

В рамках программы « Qarabağ KOB-ları» в Барде начинаются тренинги
В тренингах могут участвовать не только граждане, присоединившиеся к программе, но и те, кто занимается предпринимательской деятельностью, а также желающие приобрести базовые знания в области бизнеса.
В рамках программы «Карабахские МСП 2024», реализуемой при финансовой поддержке Агентства по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA) Государственного Агентства Занятости при Министерстве Труда и Социальной Защиты Населения, ЗАО «Корпорация Развития», «PAŞA Holdinq», в городе Барда начинаются тренинги.
С 23 августа тренинги будут охватывать такие темы, как «Управление Финансами», «Разработка бизнес-плана», «Маркетинг», «Маркетинг в Социальных Сетях», «Управление человеческими ресурсами» и «Продажи».
Обучение проводится не только для граждан, имеющих право на участие в программе, но и для других лиц, включая предпринимателей и тех, кто желает получить базовые знания в области бизнеса.
Лица, желающие принять участие в тренингах, которые будут проводиться в Карабахском Региональном Филиале Занятости в городе Барда, могут связаться по номеру (+994) 50 789 38 14. Участие в тренингах является бесплатным. Отметим, что целью программы «Карабахские МСП» является оказание поддержки в улучшении социального благополучия и обеспечении занятости семей шехидов, участников войны и членов их семей. Первая часть программы была реализована в 2023 году. Программа на 2024 год будет охватывать 70 лиц в шести городах и районах, включая Карабахский регион. В рамках программы участники пройдут тренинги по бизнесу и выбранным профессиональным направлениям. Участники, успешно завершившие тренинги, будут обеспечены оборудованием по выбранному направлению Государственным Агентством Занятости. Процесс отбора кандидатов уже завершен, и тренинги начались.