Şamaxı, Yardımlı və Qazaxda sahibkarlarla görüşlər keçirilib
Görüşlərdə kartofçuluqla məşğul olan sahibkarlarla suvarma və sığorta, eləcə də biznesin maliyyələşdirilməsi məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı, müvafiq dövlət qurumlarının iştirakı ilə regionlarda müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən sahibkarlarla görüşlər davam edir. Şamaxı, Yardımlı və Qazax rayonlarında 80-ə yaxın sahibkarın iştirakı ilə görüşlər keçirilib.
Qazax və Yardımlı rayonlarında kartofçuluqla məşğul olan sahibkarlarla keçirilmiş görüşlərdə fermerlərin çətinlikləri dinlənilib, suvarma, sahənin sığortalanması, eləcə də dövlət dəstəyi mexanizmləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Tədbirlərdə iştirak etmiş aidiyyəti qurumların nümayəndələri fermerlərin suallarını cavablandırıb, təşəbbüslərinə dair müzakirələr aparıblar.
Şamaxı rayonunun Meysəri kəndində fəaliyyət göstərən sahibkarın təsərrüfatında keçirilmiş görüşdə isə sahibkarlarla maliyyə resurslarına çıxışla bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Sahibkarlara Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və digər dövlət qurumlarının xətti ilə verilən güzəştli kreditlər, eləcə də biznesin  maliyyələşdirilmsinə dair digər dəstək alətləri barədə məlumat verilib. Görüşdə sahibkarların çətinlikləri və təşəbbüsləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb. Həmçinin, sahibkarlar təsərrüfatla tanış olub, təcrübə mübadiləsi aparıblar.

Meetings held with entrepreneurs in Shamakhi, Yardimli, and Gazakh
During the meetings, discussions were held with entrepreneurs involved in potato farming on issues such as irrigation, insurance, and business financing.
The Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), with the participation of relevant state institutions, continues to hold meetings with entrepreneurs from various sectors in the regions. Meetings were held in the Shamakhi, Yardimli, and Gazakh districts with the participation of about 80 entrepreneurs.
During the meetings with potato farmers held in Gazakh and Yardimli districts, the difficulties faced by farmers were heard, and discussions were held on irrigation, field insurance, and state support mechanisms. Representatives of organizations participating in the event answered farmers’ questions and discussed their initiatives. Access to financial resources was discussed at a meeting held at the entrepreneurs’ farm in Meysari village of the Shamakhi district.
Entrepreneurs were informed about concessional loans provided by the Entrepreneurship Development Fund and other state structures, as well as other ways to support the financing of their business. During the meeting, the challenges and initiatives of the entrepreneurs were heard, and their questions were subsequently answered. Additionally, the entrepreneurs got acquainted with the farm and exchanged experiences.