Türkiyənin “Dedeman Holdinq” və "Doğru Holdinq"i ilə görüşdə ölkəmizə biznes və investisiya qoyuluşu və yerli KOB-larla əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov Türkiyənin "Doğru Holdinq"in İdarə Heyətinin sədri Bülent Doğru, “Dedeman Holdinq”in İdarə Heyətinin sədri Rıfat Şükrü Dedeman və “Dedeman Turizm”in İdarə Heyətinin sədri Banu Dedeman ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanda biznes və investisiya qoyuluşu, yerli KOB-larla əməkdaşlıq və xidmət sektorunun biznes imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin görüşdə qeyd edilib ki, Türkiyənin tanınmış otel markası olan “Dedeman hotel” bu yaxınlarda Bakıda da fəaliyyətə başlayacaqdır.

В KOBİA состоялась встреча с представителями турецких компаний «Doğru Holding» и «Dedeman Holding»
На встрече с турецкими «Dedeman Holding» и «Doğru Holding» были обсуждены бизнес и инвестиции в нашу страну, а также возможности сотрудничества с местными МСП.
Председатель Правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) Орхан Маммадов встретился с председателем правления турецкого «Doğru Holding» Бюлентом Догру, председателем правления «Dedeman Holding» Рифатом Шукру Дедеманом и председателем правления «Dedeman Tourism» Бану Дедеманом.
На встрече состоялся обмен мнениями о бизнесе и инвестициях в Азербайджане, сотрудничестве с местными МСП и бизнес-возможностях сектора услуг. Также на встрече было отмечено, что известный турецкий гостиничный бренд «Dedeman Hotel» в ближайшее время начнет свою деятельность и в Баку.