Gənc Sahibkarların IV Forumu keçiriləcək
Gənc Sahibkarların IV Forumunun təşkilində məqsəd gənclər arasında sahibkarlıq fəaliyyətini təşviq etmək, biznes layihələrinin reallaşdırılması istiqamətində mövcud imkanlar və dövlət dəstəyi tədbirləri barədə onları məlumatlandırmaqdır.
Noyabrın 17-də “Bakı KOB evi”ndə “Qlobal Sahibkarlıq Həftəsi” çərçivəsində Gənc Sahibkarların IV Forumu keçiriləcək. Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək tədbirin məqsədi gənclər arasında sahibkarlıq fəaliyyətinin təşviqi, biznes layihələrinin reallaşdırılması istiqamətində mövcud imkanlar və dövlət dəstəyi mexanizmləri haqqında onları məlumatlandırmaqdır.
Forum Azərbaycanda sahibkarlığın inkişafında böyük rolu olan Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi münasibətilə ölkəmizdə elan edilən “Heydər Əliyev ili” çərçivəsində təşkil olunan tədbirlərin tərkib hissəsidir.
Tədbirdə dövlət rəsmiləri çıxış edəcək, panel müzakirə təşkil olunacaq. Forumda sahibkarlar, sahibkarlıq ekosisteminin fəal üzvləri, startaplar, habelə bu sahəyə marağı olan gənclər iştirak edə bilərlər. İştirakçı qismində foruma qatılmaq istəyən şəxslər noyabrın 10-dək aşağıdakı linkdəki anket-formanı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər. Yalnız dəvət alan şəxslərin foruma girişi təmin olunacaqdır.

The Fourth Forum of Young Entrepreneurs aims to promote business activities among young people, inform them about the available prospects and state support measures for the implementation of business projects.
The Fourth Forum of Young Entrepreneurs will be held on November 17 in "Baku SMB House" as part of "Global Entrepreneurship Week". The event, which will be jointly organized by the Youth Fund of the Republic of Azerbaijan and the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), targets informing entrepreneurs about the existing opportunities and state support mechanisms for the promotion of business activities among young people, the realization of business projects.
The forum is a part of the events organized within the framework of the "Year of Heydar Aliyev" announced in our country on the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev, who played a paramount role in the development of entrepreneurship in Azerbaijan.
Public officials are set to deliver speeches and a subsequent panel discussion will be organized at the event. Entrepreneurs, active members of the business ecosystem, startups, as well as young people interested in this field are encouraged to take part in the forum. Those interested in being a part of the forum should register by filling out the form in the link below until November 10. Only invitees will have the opportunity to attend the forum.