Gənc Sahibkarların IV Forumu keçiriləcək
Gənc Sahibkarların IV Forumunun təşkilində məqsəd gənclər arasında sahibkarlıq fəaliyyətini təşviq etmək, biznes layihələrinin reallaşdırılması istiqamətində mövcud imkanlar və dövlət dəstəyi tədbirləri barədə onları məlumatlandırmaqdır.
Noyabrın 17-də “Bakı KOB evi”ndə “Qlobal Sahibkarlıq Həftəsi” çərçivəsində Gənc Sahibkarların IV Forumu keçiriləcək. Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək tədbirin məqsədi gənclər arasında sahibkarlıq fəaliyyətinin təşviqi, biznes layihələrinin reallaşdırılması istiqamətində mövcud imkanlar və dövlət dəstəyi mexanizmləri haqqında onları məlumatlandırmaqdır.
Forum Azərbaycanda sahibkarlığın inkişafında böyük rolu olan Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi münasibətilə ölkəmizdə elan edilən “Heydər Əliyev ili” çərçivəsində təşkil olunan tədbirlərin tərkib hissəsidir.
Tədbirdə dövlət rəsmiləri çıxış edəcək, panel müzakirə təşkil olunacaq. Forumda sahibkarlar, sahibkarlıq ekosisteminin fəal üzvləri, startaplar, habelə bu sahəyə marağı olan gənclər iştirak edə bilərlər. İştirakçı qismində foruma qatılmaq istəyən şəxslər noyabrın 10-dək aşağıdakı linkdəki anket-formanı doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər. Yalnız dəvət alan şəxslərin foruma girişi təmin olunacaqdır.

IV Форум Молодых Предпринимателей будет проведен
Цель организации IV Форума Молодых Предпринимателей - способствовать развитию предпринимательской активности среди молодежи, информировать их о доступных возможностях и мерах государственной поддержки для реализации бизнес-проектов.
IV Форум Молодых Предпринимателей состоится 17 ноября в "Доме МСП Баку" в рамках "Глобальной Недели Предпринимательства". Мероприятие, которое будет организовано совместно Фондом молодежи Республики Азербайджан и Агентством Развития Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA), призвано информировать молодежь о доступных возможностях и механизмах государственной поддержки для поощрения предпринимательской активности среди молодежи и реализации бизнес-проектов.
Форум является частью мероприятий, организованных в рамках "Года Гейдара Алиева", объявленного в нашей стране по случаю 100-летия Великого Лидера Гейдара Алиева, который сыграл важную роль в развитии предпринимательства в Азербайджане.
На мероприятии выступят представители государственных органов, а также будет организована панельная дискуссия. В форуме могут принять участие предприниматели, активные участники предпринимательской экосистемы, стартапы, а также молодые люди, интересующиеся этой областью. Те, кто хотят участвовать в форуме в качестве участника, должны зарегистрироваться, заполнив форму по ссылке до 10 ноября. Только приглашенные лица получат доступ к форуму.