İllik İnvestisiya Toplantısının icraçı direktoru və KOBİA arasında görüşdə KOB-ların sərgilərdə iştirakına və startaplara dəstəyə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində keçirilən İllik İnvestisiya Toplantısının icraçı direktoru Valid Farqal Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyində (KOBİA) olub.
Görüşdə sərgi və konfransların təşkilinə, belə tədbirlərdə kiçik və orta sahibkarların iştirakına, ölkəmizdə startap ekosisteminə və startaplara dəstək tədbirlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Qeyd edilib ki, KOBİA-nın fəaliyyət istiqamətlərindən biri də KOB-ların bazarlara çıxışına dəstək göstərməkdir və Agentlik bu sahədə biznes subyektlərinin sərgilərdə iştirakına və ticarət şəbəkələrinə çıxışına dəstək olur. Həmçinin, Agentlik tərəfindən startapların layihələrinin reallaşdırılmasına dəstək məqsədilə vergi güzəştlərini nəzərdə tutan “Startap” şəhadətnaməsi verilir.

At the meeting between the executive director of the Annual Investment Meeting and KOBİA, various perspectives were shared on the involvement of SMBs in exhibitions and support for start-ups.
Walid Farghal, executive director of the Annual Investment Meeting held in the United Arab Emirates, paid a visit to the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA).
At the meeting, various insights were shared regarding the organization of exhibitions and conferences, involvement of small and medium entrepreneurs in such events, start-up ecosystem in our country and support measures for start-ups. It was mentioned that one of the functions of KOBİA is to support the access of SMBs to markets, and the Agency supports the engagement of business entities in exhibitions and access to trade networks in this area. In addition, the Agency issues a "Startup" certificate, which offers for tax benefits to support the implementation of startup projects.