KOBİA və SCODA arasında imzalanmış sənəd hər iki ölkənin KOB-ları arasında ticarət və investisiya sahəsində əməkdaşlığın təşviqi üçün birgə tədbirləri nəzərdə tutur.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin Çin Xalq Respublikasına səfəri çərçivəsində Şanxay şəhərində keçirilən 6-cı Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi çərçivəsində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) ilə Çin-Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatı Yerli İqtisadi və Ticarət Əməkdaşlıq Nümayiş Ərazisi (SCODA) arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və SCODA İnzibati Komitəsinin direktor müavini Hao Quosin imzalayıblar.
Sənəd hər iki ölkənin KOB-ları arasında ticarət və investisiya sahəsində əməkdaşlığın təşviqi üzrə birgə tədbirləri, o cümlədən KOB-lara xidmətlərin göstərilməsi sahəsində təcrübə, keçirilən sərgi və digər tədbirlər, iqtisadi və ticarət fəaliyyətləri, əməkdaşlıq imkanları barədə informasiya mübadiləsi, qarşılıqlı olaraq yerli tərəfdaşların tövsiyə edilməsi kimi tədbirləri nəzərdə tutur.

KOBİA и SCODA подписали документ с целью содействия сотрудничеству в области торговли и инвестиций между малыми и средними предприятиями обеих стран.
В рамках визита представительской делегации Азербайджана в Китай, в городе Шанхай в рамках 6-й Китайской международной выставки инноваций было подписано Соглашение-Меморандум о сотрудничестве между Агентством развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Китайско-шанхайской организацией сотрудничества по местным экономическим и торговым связям (SCODA).
Документ подписали председатель исполнительного совета KOBİA Орхан Мамедов и заместитель директора административного комитета SCODA Хао Куосин.
Соглашение направлено на проведение совместных мероприятий по поощрению сотрудничества в сфере торговли и инвестиций между малыми и средними предприятиями обеих стран, включая обмен опытом в предоставлении услуг малому и среднему бизнесу, обмен информацией о выставках и других мероприятиях, а также совместные исследования в области экономической и торговой деятельности и обмен рекомендациями относительно местных партнеров.