KOBİA və SCODA arasında imzalanmış sənəd hər iki ölkənin KOB-ları arasında ticarət və investisiya sahəsində əməkdaşlığın təşviqi üçün birgə tədbirləri nəzərdə tutur.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin Çin Xalq Respublikasına səfəri çərçivəsində Şanxay şəhərində keçirilən 6-cı Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi çərçivəsində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) ilə Çin-Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatı Yerli İqtisadi və Ticarət Əməkdaşlıq Nümayiş Ərazisi (SCODA) arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və SCODA İnzibati Komitəsinin direktor müavini Hao Quosin imzalayıblar.
Sənəd hər iki ölkənin KOB-ları arasında ticarət və investisiya sahəsində əməkdaşlığın təşviqi üzrə birgə tədbirləri, o cümlədən KOB-lara xidmətlərin göstərilməsi sahəsində təcrübə, keçirilən sərgi və digər tədbirlər, iqtisadi və ticarət fəaliyyətləri, əməkdaşlıq imkanları barədə informasiya mübadiləsi, qarşılıqlı olaraq yerli tərəfdaşların tövsiyə edilməsi kimi tədbirləri nəzərdə tutur.

MoU signed between KOBİA and SCODA in Shanghai
The document signed between KOBİA and SCODA specifies joint measures to promote trade and investment cooperation between SMBs of both countries.
Within the scope of the visit of the Azerbaijani delegation to the People's Republic of China, a Memorandum of Understanding on cooperation between the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) and the China-SCO Local Economic and Trade Cooperation Demonstration Area (SCODA) was signed as part of the sixth China International Import Expo held in Shanghai.
The document was signed by Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of KOBİA and Hao Guoxin, Deputy Director of the Administrative Committee of SCODA.
The document envisages joint measures to promote trade and investment cooperation between SMBs of the two countries, including experience in the field of providing services to SMBs, exhibitions and other events, economic and trade activities, exchange of information on cooperation prospects, exchange of recommendations of local partners.