Qadın sahibkarlar arasında işgüzar əlaqələrin genişləndirilməsi məqsədi daşıyan layihə çərçivəsində müxtəlif mövzularda təlimlər və tədbirlər, istehsalat ziyarətləri və sosial fəaliyyətlər nəzərdə tutulur.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), “Marsol Group” və İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyasının (İCMA) birgə təşkilatçılığı ilə “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” adlı layihəyə start verilib.
Tədbirdə KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və “İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyası” İctimai Birliyinin və “Marsol Group”un İdarə Heyətinin sədri Tural Mustafayev çıxış edərək ölkəmizdə qadın sahibkarlığın inkişafına dəstək tədbirləri və layihə barədə ətraflı məlumat veriblər.
Qeyd edilib ki, “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsinin məqsədi qadın sahibkarlar arasında işgüzar əlaqələrin genişləndirilməsidir. Layihədə müxtəlif sektorları təmsil edən 70-ə yaxın qadın sahibkar iştirak edəcək. Layihə çərçivəsində müxtəlif mövzularda təlimlər və tədbirlər, ofis-istehsalat ziyarətləri və sosial fəaliyyətlər təşkil ediləcək. “Azestetik Group” və “Elegant-S” MMC də layihənin tərəfdaşları sırasındadır. Layihə martın 7-də başa çatacaqdır.

The project will feature trainings and events on various topics, as well as industrial visits and social activities aimed at expanding business links among women entrepreneurs.
The project "Women Entrepreneurs in Successful Partnership" was launched with the joint organization of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), "Marsol Group" and the National Association of Businessmen`s Society.
At the event, Orkhan Mammadov, Chairperson of the Board of KOBİA, and Tural Mustafayev, Chairperson of the Board of Directors of National Association of Businessmen`s Society Public Union and Marsol Group delivered a speech and conveyed detailed information about the project and support measures for the promotion of women entrepreneurship in our country.
It was highlighted that the "Women entrepreneurs in successful partnership" project aims to foster business relations between women entrepreneurs. The project aims to engage approximately 70 women entrepreneurs from various disciplines. The project will include trainings and events on various topics, on-site visits to office and production facilities, and social activities. The project's partners include Azestetic Group and Elegant-S LLC. The project will conclude on March 7.