“İnvestisiya səyahəti” tədbiri bu dəfə Şəki şəhərində
Şəkidə fəaliyyət göstərən biznes subyektləri alternativ maliyyələşmə mənbəyi olan qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırılıb.
Mərkəzi Bankın, Bakı Fond Birjasının, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və investisiya şirkətlərinin iştirakı ilə Şəki şəhərində “İnvestisiya səyahəti” layihəsi çərçivəsində tədbir təşkil olunub.
Tədbirdə regionda fəaliyyət göstərən biznes subyektləri kapital bazarının imkanları və Bakı Fond Birjasında listinqin üstünlükləri barədə məlumatlandırılıb, qiymətli kağızlar bazarına dair məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi, regionlarda bu sahəyə marağın artırılması və biznes ictimaiyyətinin diqqətinin kapital bazarına yönəldilməsi istiqamətində Bakı Fond Birjası və investisiya şirkətləri tərəfindən təqdimatlar keçirilib.
Həmçinin, tədbir çərçivəsində investisiya şirkətləri tərəfindən kapital bazarı vasitəsilə maliyyələşməyə marağı olan biznes subyektlərinin təsərrüfatlarına yerində baxış keçirilib, onların maliyyələşmə imkanları dəyərləndirilib.
Qeyd edək ki, bu, sayca on ikinci belə tədbirdir. Bundan əvvəl “İnvestisiya səyahəti” tədbiri Gəncə, Xaçmaz, Lənkəran, Yevlax, Qəbələ, Şamaxı, Şabran, Göyçay, Şəmkir, Naxçıvan və Quba şəhərlərində təşkil olunub. Mütəmadi olaraq təşkil olunan “İnvestisiya səyahəti” tədbirlərinin məqsədi regionlarda fəaliyyət göstərən biznes subyektlərini alternativ maliyyələşmə mənbəyi olan qiymətli kağızlar bazarı barədə məlumatlandırmaqdır.

The "Investment Journey" event took place this time in the city of Sheki
Business entities operating in Sheki were informed about the securities market, which serves as an alternative source of financing.
An event was organized in the city of Sheki under the "Investment Journey" project, with the participation of the Central Bank, Baku Stock Exchange, Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), and investment companies.
At the event, business entities operating in the region were informed about the opportunities of the capital market and the advantages of listing on the Baku Stock Exchange as well as the presentations were conducted by the Baku Stock Exchange and investment companies aimed at increasing awareness about the securities market, enhancing the level of knowledge, boosting interest in this field in the regions, and directing the attention of the business community towards the capital market.
Additionally, investment companies conducted on-site inspections of business entities interested in financing through the capital market, assessing their financing opportunities.
This event marked the twelfth occurrence of such initiatives. Previously, the "Investment Journey" events were organized in cities including Ganja, Khachmaz, Lankaran, Yevlakh, Gabala, Shamakhi, Shabran, Goychay, Shamkir, Nakhchivan, and Guba.
The purpose of the regularly organized events "Investment Journey" is to inform business entities operating in the regions about the securities market as an alternative source of financing.