Göstərilmiş xidmətlərin 89%-ə yaxını 10 dövlət qurumu tərəfindən göstərilib.
2024-cü ilin yanvar-iyun aylarında sahibkarlar “Bakı KOB evi”nə daha çox yükdaşımaları həyata keçirmək üçün icazə blankı, fərqlənmə nişanı, taxoqraf kartları və mənşə sertifikatının alınması, vergi və gömrük məsələləri, ionlaşdırıcı şüa mənbələrindən istifadə ilə əlaqədar elmi tədqiqat və təcrübə-konstruktor işlərinə dair icazə üçün müraciət ediblər. Sahibkarların lisenziya və icazələrin, qida təhlükəsizliyi sertifikatının alınması, yer təkinin istifadəyə verilməsi məqsədilə hərrac sənədləşdirilməsi, dövlət sosial sığorta sistemində fərdi uçotun həyata keçirilməsi üzrə müraciətləri də üstünlük təşkil edib.
Müvafiq xidmətlər sahibkarlara Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi - 121122 (76.69%), Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti - 13196 (8.36%), Dövlət Vergi Xidməti - 2793 (1.77%), Dövlət Gömrük Komitəsi - 1113 (0.70%), Fövqəladə Hallar Nazirliyi – 586 (0.37%), Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) – 473 (0.30%), İqtisadiyyat Nazirliyi – 434 (0.27%), Dövlət Mineral Xammal Ehtiyyatlarından İstifadə Agentliyi – 288 (0.18%), Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi – 141 (0.09%), Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi 70 (0.04%) tərəfindən göstərilib. Bu, 10 dövlət qurumu tərəfindən göstərilmiş xidmətlər “Bakı KOB evi”nə edilmiş ümumi müraciətlərin 88,8%-ni (140216) təşkil edib.
Qeyd edək ki, “Bakı KOB evi”ndə 50-yə yaxın dövlət və özəl qurum tərəfindən sahibkarlara biznes fəaliyyəti üçün zəruri olan “G2B” və “B2B” xidmətlər göstərilir. Təkcə 2024-cü ilin yanvar-iyun aylarında “Bakı KOB evi”ndə sahibkarlara 157940 xidmət göstərilib ki, bunun 140556-sı dövlət, 17384-ü isə özəl qurumlar tərəfindən təmin olunub.

What services did entrepreneurs most frequently request at the “Baku House of SMEs”?
The entrepreneurs sought the following services at the “Baku House of SMBs” for the period of January - June 2024: obtaining permission blanks for additional freight transport, distinction signs, tachograph cards, certificates of origin, as well as permits for scientific-research and experimental and design work related to tax and customs issues, and the use of ionizing radiation sources. There were also numerous requests from entrepreneurs for licenses and permits, food safety certificates, auction documentation for the commissioning premises, and individual accounting within the state social security system.
The relevant services are rendered to entrepreneurs by: Ministry of Digital Development and Transport – 121,122 (76.69%), State Service for Antimonopoly Regulation and Consumer Market Control – 13,196 (8.36%), State Tax Service – 2,793 (1.77%) State Customs Committee – 1,113 (0.70%), Ministry of Emergency Situations – 586 (0.37%), Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) – 473 (0.30%), Ministry of Economy – 434 (0.27%), State Agency for Mineral Resources – 288 (0.18%), Food Safety Agency – 141 (0.09%), Ministry of Labor and Social Protection of Population – 70 (0.04%), The services rendered by these 10 government agencies accounted 88.8% (140,216) of the total requests received by the “Baku House of SMBs".
It is noteworthy that about 50 public and private organizations provide entrepreneurs with “G2B” and “B2B” services necessary for business operations. The "Baku SMB House" rendered 157,940 services to entrepreneurs, of which 140,556 were provided by public entities  and 17,384 by private entities only from January to June 2024