Yarmarkada 50-dən çox mikro və kiçik sahibkarlıq subyektinin məhsul və xidmətləri nümayiş olunur.
Masallı rayonunda Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası keçirilir. Yarmarkada Masallı, eləcə də ətraf şəhər və rayonlardan 50-dən çox mikro və kiçik sahibkarlıq subyektinin qida və qeyri-qida məhsullarının, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işlərinin satışı həyata keçirilir. “KOB FEST” çərçivəsində mədəni-əyləncəli proqram, yaradıcı şəxslərin və sənətkarların master-klassları da təşkil olunub.
Sərgi-satış yarmarkası sentyabrın 15-dək hər gün saat 10:00-dan 18:00-dək fəaliyyət göstərəcək.
Yarmarkanın açılış mərasimində çıxış edən Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Araz Əhmədov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov tədbirin KOB-ların məhsul və xidmətlərinin tanıdılması, satış imkanlarının genişləndirilməsi, mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri arasında əlaqələrin qurulması və genişləndirilməsi baxımından faydalı olacağını bildiriblər.
Qeyd edək ki, “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkaları regionlarda fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarların istehsal etdiyi məhsul və xidmətlərin tanıdılması, satışına dəstək olmaq məqsədilə təşkil olunur. Yarmarka həmçinin, KOB subyektlərinin yeni əməkdaşlıqlar qurması, B2B görüşlərin keçirilməsi, sahibkarların satış bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə də öz töhfəsini verir. Masallı rayonundan əvvəl “KOB FEST” Bakı, Göygöl, Şəki və Gəncə şəhərlərində keçirilib və bu yarmarkalarda ümumilikdə 190-a yaxın KOB subyektinin məhsul və xidmətləri sərgilənib, satışı həyata keçirilib.

Over 50 micro and small business entities are showcasing their products and services at the fair.
In the Masalli district, the "SMB FEST" exhibition-sale fair is underway, organized by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA).
At the fair, sale of food and non-food products made by more than 50 micro and small business entities from Masalli and neighboring towns and districts including handcrafted items of the artisans and creative individuals.
Within the framework of "SMB FEST," cultural and entertainment programs, as well as master classes have been carried out by craftspersons and artists.
The exhibition-sale fair will be open daily from 10:00 a.m to 6:00 p.m until September 15.
Speaking at the opening ceremony of the fair, Mr. Araz Ahmadov, Head of the Masalli District Executive Authority, and Mr.Orhan Mammadov, Chairman of the Management Board of KOBİA, emphasized that the event would be advantageous for promoting SMB products and services, expansion of sale opportunities, and fostering and strengthening relationships among micro and small business entities.
It worth noting that the "SMB FEST" exhibition-sale fairs are organized to promote products and services produced by micro and small entrepreneurs operating in the regions and support their sale.
Additionaly, the fair contributes to the establishment of new collaborations among SMBs, facilitates B2B meetings, and supports the development of entrepreneurs' sales skills.
Before Masalli, the "SMB FEST" was held in Baku, Goygol, Sheki, and Ganja, where nearly 190 SMB entities showcased and sold their products and services.