Yarmarkada 50-dən çox mikro və kiçik sahibkarlıq subyektinin məhsul və xidmətləri nümayiş olunur.
Masallı rayonunda Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkası keçirilir. Yarmarkada Masallı, eləcə də ətraf şəhər və rayonlardan 50-dən çox mikro və kiçik sahibkarlıq subyektinin qida və qeyri-qida məhsullarının, sənətkarların və yaradıcı şəxslərin əl işlərinin satışı həyata keçirilir. “KOB FEST” çərçivəsində mədəni-əyləncəli proqram, yaradıcı şəxslərin və sənətkarların master-klassları da təşkil olunub.
Sərgi-satış yarmarkası sentyabrın 15-dək hər gün saat 10:00-dan 18:00-dək fəaliyyət göstərəcək.
Yarmarkanın açılış mərasimində çıxış edən Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Araz Əhmədov və KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov tədbirin KOB-ların məhsul və xidmətlərinin tanıdılması, satış imkanlarının genişləndirilməsi, mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri arasında əlaqələrin qurulması və genişləndirilməsi baxımından faydalı olacağını bildiriblər.
Qeyd edək ki, “KOB FEST” sərgi-satış yarmarkaları regionlarda fəaliyyət göstərən mikro və kiçik sahibkarların istehsal etdiyi məhsul və xidmətlərin tanıdılması, satışına dəstək olmaq məqsədilə təşkil olunur. Yarmarka həmçinin, KOB subyektlərinin yeni əməkdaşlıqlar qurması, B2B görüşlərin keçirilməsi, sahibkarların satış bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə də öz töhfəsini verir. Masallı rayonundan əvvəl “KOB FEST” Bakı, Göygöl, Şəki və Gəncə şəhərlərində keçirilib və bu yarmarkalarda ümumilikdə 190-a yaxın KOB subyektinin məhsul və xidmətləri sərgilənib, satışı həyata keçirilib.

В Масаллы проходит выставка-ярмарка "KOB FEST"
На ярмарке представлены товары и услуги более 50 субъектов микропредпринимательства и малого бизнеса.
В Масаллинском районе проходит выставка-ярмарка «KOB FEST», организованная Агентством по Развитию Малого и Среднего Бизнеса (KOBİA).
На ярмарке представлены продукты питания и непродовольственные товары от более чем 50 субъектов микропредпринимательства и малого бизнеса, ремесленников и творческих личностей из Масаллы, а также соседних городов и районов.
В рамках "KOB FEST" также организована культурно-развлекательная программа, мастер-классы от ремесленников и художников.
Выставка-ярмарка будет работать до 15 сентября каждый день с 10:00 до 18:00.
На церемонии открытия ярмарки выступили глава Исполнительной Власти Масаллинского Района Араз Ахмедов и председатель Правления KOBİA Орхан Маммадов, которые отметили, что мероприятие будет полезным с точки зрения продвижения продукции и услуг субъектов МСП, расширения возможностей их сбыта, а также установления и расширения связей между субъектами микро- и малого предпринимательства.
Отметим, что выставка-ярмарка «KOB FEST» организуется с целью поддержки продвижения и продажи продукции и услуг, производимых микро- и малыми предпринимателями, действующими в регионах.
Ярмарка также способствует установлению новых партнерских отношений субъектами малого и среднего бизнеса, проведению B2B встреч, а также развитию навыков продаж у предпринимателей.
До Масаллинского района «KOB FEST»  проводился в городах Баку, Гейгель, Шеки и Гянджа, на этих ярмарках были представлены товары и услуги около 190 субъектов МСП.