Cəlilabad və Göyçayda sahibkarlarla görüş keçirilib
Qadın sahibkarlığın inkişafı və istixana fəaliyyətinə həsr olunmuş görüşlərdə sahibkarların fikir və təklifləri dinlənilib, sualları cavablandırılıb.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə Cəlilabad rayonunda qadın sahibkarlığının inkişafı mövzusunda görüş keçirilib. Tədbirdə aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələri və 40-a yaxın sahibkarlıq subyekti iştirak edib.
Qadın sahibkarların dəstəklənməsi, onların üzləşdiyi çətinliklərin və həlli yollarının müzakirə olunması, sahibkarlığa dəstək göstərən qurumların xidmətləri barədə məlumatlandırma məqsədilə təşkil edilmiş görüşdə müvafiq təşkilatların nümayəndələri və sahibkar qadınlar arasında fikir mübadiləsi aparılıb. Görüş çərçivəsində qadın sahibkarların tikinti icazələrinin alınması, məhsulların satışına dəstəyin göstərilməsi, təsərrüfat subyektlərinə elektrik xəttinin çəkilməsi, özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində avadanlıqların əldə edilməsi və güzəştli kreditlərlə bağlı sualları cavablandırılıb, təklifləri dinlənilib.
Göyçay rayonunda isə “İstixana sahəsində mövcud imkanlar, çətinliklər və perspektivlər” mövzsusunda sahibkarlarla görüş keçirilib. Göyçay və ətraf kəndlərdə fəaliyyət göstərən fermerlərin və aidiyyəti qurumların nümayəndələrinin iştirak etdiyi görüşdə sahibkarlara göstərilən dövlət dəstəyi tədbirləri barədə məlumat verilib, istixanalarda yarana biləcək xəstəliklərlə mübarizə, məhsulun satışı, biznesin maliyyələşdirilməsi və s. məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin, fermerlər müvafiq istixana təsərrüfatının fəaliyyəti ilə tanış olub, təcrübə mübadiləsi aparıblar.

Meetings with entrepreneurs were held in Jalilabad and Goychay
During the meetings dedicated to the development of women entrepreneurship and greenhouse activities, the opinions and suggestions of entrepreneurs were heard, and subsequently their issues were addressed.
A meeting on the development of women entrepreneurship was held in the Jalilabad organized by the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA).
Representatives of relevant government agencies and nearly 40 business entities attended the event. The meeting, organized to support women entrepreneurs, to discuss the challenges they face and potential solutions, and inform about the services provided by entities supporting entrepreneurship, facilitated an exchange of ideas between representatives of relevant organizations and women entrepreneurs. During the meeting, questions regarding the acquisition of construction permits for women entrepreneurs, support for product sales, the extension of electricity lines to agricultural enterprises, the procurement of equipment under the self-employment program, and subsidized loans were addressed, and their suggestions were heard.
In the Goychay region, a meeting was held with entrepreneurs on the topic of "Existing Opportunities, Challenges, and Perspectives in Greenhouse Activities." In the meeting attended by farmers from Goychay and surrounding villages and representatives of relevant entities, an information was provided about state support measures for entrepreneurs, as well as ideas on combating potential diseases in greenhouses, product sales, business financing, and other related issues were exchanged. Besides, farmers became acquainted with the activities of relevant greenhouse operations and engaged in the exchange of experiences.