Gəncədə sənətkarlıq və yaradıcılıq sərgi-yarmarkası keçirilib
100-ə yaxın sənətkarın və yaradıcı şəxsin əl işlərinin nümayiş olunduğu “Gəncəsənət - Payız çalarları” incəsənət, sənətkarlıq və yaradıcılıq sərgi-yarmarkası həm də yaradıcı şəxsləri sahibkarlıq fəaliyyətinə təşviq edib.
Gəncə şəhərində Gəncə-Daşkəsən Regional Mədəniyyət İdarəsinin təşkilatçılığı, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Gəncə Regional Turizm İdarəsi, Gəncə-Daşkəsən Regional Məşğulluq filialı və Gəncə İctimai İştirakçılıq Məclisinin dəstəyi ilə “Gəncəsənət - Payız çalarları” incəsənət, sənətkarlıq və yaradıcılıq sərgi-yarmarkası keçirilib.
Gəncə Filarmoniya Bağı və Urban Mərkəzində təşkil olunmuş sərgi-yarmarkada regionda fəaliyyət göstərən 100-ə yaxın sənətkarın və yaradıcı şəxsin əl işləri nümayiş olunub.
Qeyd edək ki, sərgi-yarmarkanın təşkilində məqsəd sənətkarlıq məhsullarının satışına və bu sahədə alıcılıq qabiliyyətinin artırılmasına dəstək olmaq, regionun sənətkarlıq nümunələrinin tanıdılması, qədim sənət ənənələrinin dirçəldilməsi və şəhərin mədəni həyatının canlandırılması, eləcə də yaradıcılıqla məşğul olan sənətkarlar və alıcılar arasında əlaqələrin qurulması və inkişaf etdirilməsi, yaradıcı şəxslərin sahibkarlıq fəaliyyətinə təşviq edilməsi olub.

Craft and creativity exhibition-fair held in Ganja
"Ganjasenet - Autumn Colours" art, craft and creativity exhibition-fair, where the handicrafts of about 100 craftsmen and creative people were exhibited, also encouraged creative people to participate in business activities.
"Ganjasenet - Autumn Colours" art, craft and creativity exhibition-fair was held in the city of Ganja with the support of Ganja-Dashkasan Regional Culture Department, the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA), Ganja Regional Tourism Department, Ganja-Dashkasan Regional Employment Branch and Ganja Public Participation Assembly.
At the exhibition-fair held at the Ganja State Philharmonic Hall and Urban Center, the handicrafts of about 100 craftspersons and artisans in the region were showcased.
It is worth underlining that the aim of organizing this exhibition-fair is supporting the sale of craft products and enhancing the purchasing power in this field, introducing the craft samples of the region, reviving ancient art traditions and restoring the cultural life of the city, as well as establishing and improving relationships between creative artists and buyers, stimulating creative people to engage in business activities.