Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi yanında daimi fəaliyyət göstərən Koordinasiya Qrupunun yaradılması, tərkibi, səlahiyyətləri və fəaliyyəti ilə bağlı məsələlər haqqında Əsasnamə təsdiq edilib
Qərarla təsdiq edilən Əsasnamə ilə Koordinasiya Qrupunun səlahiyyətləri, hüquqları, tərkibi və fəaliyyətinin təşkili əsasları müəyyən edilir. Əsasnaməyə görə Koordinasiya Qrupu mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı sahəsində fəaliyyətin əlaqələndirilməsi, kiçik və orta biznes evlərində (bundan sonra - KOB evləri) Koordinasiya Qrupunda təmsil olunmuş dövlət orqanları (qurumları) ilə Agentlik arasında səmərəli əlaqələndirmənin və operativliyin təmin edilməsi məqsədilə Agentlik yanında yaradılmış dövlət orqanlarının (qurumlarının) nümayəndələrindən ibarət daimi fəaliyyət göstərən kollegial orqandır. Koordinasiya Qrupu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Kiçik və orta biznes evlərində mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə göstərilən xidmətlərin siyahısı”na uyğun olaraq KOB evlərində xidmətlər göstərən dövlət orqanlarının (qurumlarının) həmin xidmətlər üzrə cavabdeh olan struktur bölmələrinin rəhbər şəxslərindən təşkil edilir.
Qərarın qəbulu ilə KOB evlərində sahibkarlıq subyektlərinə xidmət göstərilməsi zamanı Koordinasiya Qrupunda təmsil olunmuş dövlət orqanları (qurumları) ilə Agentlik arasında səmərəli əlaqələndirmənin həyata keçirilməsi və KOB evlərində təmsil olunmuş dövlət orqanının (qurumunun) nümayəndəsinin hərəkət və ya hərəkətsizliyi barədə sahibkarlıq subyektlərindən daxil olmuş şikayətlərə Koordinasiya Qrupunun iclaslarında operativ qaydada baxılması təmin ediləcəkdir.
O cümlədən, Qərarın qəbulu ilə Koordinasiya Qrupunun fəaliyyəti çərçivəsində mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı üçün prioritet sahələrin və dəstək metodlarının müəyyənləşdirilməsi istiqamətində müvafiq təkliflərin hazırlanması, bu sahədə dəstək tədbirlərinin həyata keçirilməsinə yönəlmiş təşəbbüslərin irəli sürülməsi, habelə mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə göstərilən xidmətlərin təkmilləşdirilməsi (xidmətlərin və ya xidmətin hər hansı prosedurunun sadələşdirilməsi və ya ləğvi) ilə əlaqədar müzakirələrin aparılması, bu istiqamətdə tövsiyələrin hazırlanması həyata keçiriləcəkdir.

Утверждено Положение относительно создания, состава, полномочий и деятельности Координационной Группы, постоянно действующей рядом с Агентством по развитию малого и среднего бизнеса
С Положением, утвержденным решением, определяются полномочия, права, состав и основы деятельности Координационной Группы. Согласно Уставу, Координационная Группа - это постоянно действующий коллегиальный орган, состоящий из представителей государственных органов (учреждений), представленных в Координационной Группе, и созданный при Агентстве с целью эффективного взаимодействия и оперативности между государственными органами (учреждениями) и Агентством в области развития малого и среднего бизнеса, а также представителями постоянно действующих органов (учреждений) при Агентстве. Координационная Группа является коллегиальным органом, представленным руководителями структурных подразделений государственных органов (учреждений), предоставляющих услуги в домах KOB (в дальнейшем – Дом KOB) в соответствии с "Списком услуг, предоставляемых микро-, малым и средним предпринимательским субъектам в домах KOB", утвержденным Указом Президента Азербайджанской Республики.
С принятием решения о предоставлении услуг предпринимательским субъектам в Домах KOB будет обеспечиваться эффективное взаимодействие между государственными органами (учреждениями), представленными в Координационной Группе, и Агентством, а также оперативное рассмотрение жалоб предпринимательских субъектов на действия или бездействие представителя государственного органа (учреждения), представленного в Домах KOB, на заседаниях Координационной Группы.
Таким образом, принятие решения позволит разработать соответствующие предложения в рамках деятельности Координационной Группы по определению приоритетных направлений и методов поддержки для развития микро-, малого и среднего предпринимательства, предпринимательские инициативы, направленные на реализацию мер поддержки в этом секторе, в том числе улучшение услуг, предоставляемых микро-, малым и средним предпринимательским субъектам (упрощение или отмена какой-либо процедуры услуги или услуг), а также обсуждение вопросов, связанных с улучшением предоставляемых услуг (упрощение процедур или отмена услуг), и проведение обсуждений и подготовка соответствующих рекомендаций будут осуществлены.