Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi yanında daimi fəaliyyət göstərən Koordinasiya Qrupunun yaradılması, tərkibi, səlahiyyətləri və fəaliyyəti ilə bağlı məsələlər haqqında Əsasnamə təsdiq edilib
Qərarla təsdiq edilən Əsasnamə ilə Koordinasiya Qrupunun səlahiyyətləri, hüquqları, tərkibi və fəaliyyətinin təşkili əsasları müəyyən edilir. Əsasnaməyə görə Koordinasiya Qrupu mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı sahəsində fəaliyyətin əlaqələndirilməsi, kiçik və orta biznes evlərində (bundan sonra - KOB evləri) Koordinasiya Qrupunda təmsil olunmuş dövlət orqanları (qurumları) ilə Agentlik arasında səmərəli əlaqələndirmənin və operativliyin təmin edilməsi məqsədilə Agentlik yanında yaradılmış dövlət orqanlarının (qurumlarının) nümayəndələrindən ibarət daimi fəaliyyət göstərən kollegial orqandır. Koordinasiya Qrupu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Kiçik və orta biznes evlərində mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə göstərilən xidmətlərin siyahısı”na uyğun olaraq KOB evlərində xidmətlər göstərən dövlət orqanlarının (qurumlarının) həmin xidmətlər üzrə cavabdeh olan struktur bölmələrinin rəhbər şəxslərindən təşkil edilir.
Qərarın qəbulu ilə KOB evlərində sahibkarlıq subyektlərinə xidmət göstərilməsi zamanı Koordinasiya Qrupunda təmsil olunmuş dövlət orqanları (qurumları) ilə Agentlik arasında səmərəli əlaqələndirmənin həyata keçirilməsi və KOB evlərində təmsil olunmuş dövlət orqanının (qurumunun) nümayəndəsinin hərəkət və ya hərəkətsizliyi barədə sahibkarlıq subyektlərindən daxil olmuş şikayətlərə Koordinasiya Qrupunun iclaslarında operativ qaydada baxılması təmin ediləcəkdir.
O cümlədən, Qərarın qəbulu ilə Koordinasiya Qrupunun fəaliyyəti çərçivəsində mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafı üçün prioritet sahələrin və dəstək metodlarının müəyyənləşdirilməsi istiqamətində müvafiq təkliflərin hazırlanması, bu sahədə dəstək tədbirlərinin həyata keçirilməsinə yönəlmiş təşəbbüslərin irəli sürülməsi, habelə mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə göstərilən xidmətlərin təkmilləşdirilməsi (xidmətlərin və ya xidmətin hər hansı prosedurunun sadələşdirilməsi və ya ləğvi) ilə əlaqədar müzakirələrin aparılması, bu istiqamətdə tövsiyələrin hazırlanması həyata keçiriləcəkdir.

Statute on the establishment, composition, powers and activities of the Coordination Group, operating under KOBİA, approved
The powers, rights, composition and organization of activities of the Coordination Group are defined by the Statute approved by the decision. Pursuant to the Statute, the Coordination Group is a permanent collegial body made up of representatives of state bodies (institutions) established under the Agency to coordinate activities in the field of development of micro, small and medium entrepreneurship, ensure effective coordination and efficiency between the state bodies (institutions) represented in the Coordination Group and the Agency in small and medium business houses (hereinafter - SMB houses). The Coordination Group is comprised of the heads of structural divisions of state bodies (institutions) that provide services in SMB houses in accordance with the "The list of services provided to micro, small and medium business entities in small and medium business houses" approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan.
Upon the adoption of the decision, effective coordination between the state bodies (instutitions) represented in the Coordination Group and the Agency during the provision of services to the business entities in the SMB houses will be ensured, and the complaints received from the business entities regarding the action or inaction of the representative of the state body (instutition) represented in the SMB houses will be promptly reviewed at the meetings of the Coordination Group.
Furthermore, upon the adoption of the decision, within the scope of the activities of the Coordination Group, development of relevant proposals for the identification of priority areas and support methods for the development of micro, small and medium enterprises, initiatives aimed at the implementation of support measures in this field, as well as discussions on the improvement of services provided to micro, small and medium business entities (simplification or cancellation of the services or any procedure of the service), and development of recommendations in this respect will be performed.