Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) Almaniyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyəti (GİZ) ilə birlikdə “Almaniya ilə biznes əməkdaşlığı” Proqramı ("Partnering in Business with Germany") çərçivəsində 2024-cü il üçün növbəti
MÜSABİQƏ ELAN EDİR
Mövzu: “Ağıllı kənd təsərrüfatı”
Proqramın dili: rus dili
Proqram sahibkarlar, özəl və dövlət şirkətlərinin mütəxəssis və menecerləri üçün nəzərdə tutulur. Proqramın müddəti 7 aydır və aşağıdakı mərhələlərdən ibarətdir:
- Onlayn təlim mərhələsi: 6 həftə;
- Almaniyada təlim və təcrübə: 2 həftə;
- Praktiki icra mərhələsi: 5 ay;
- Şəbəkələşmə tədbiri: 2 gün.
Təlimi uğurla başa vuranlara Almaniya tərəfinin müvafiq sertifikatı təqdim edilir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən namizədlərdən aşağıda qeyd olunan sənədləri KOBİA-nın training@smb.gov.az e-mail ünvanına (mövzu yerinə “Ağıllı kənd təsərrüfatı” mövzusunda beynəlxalq ixtisasartırma kursu" yazmaqla) göndərmələri xahiş olunur:
- Müraciət forması (Application Form);
- Proqramda iştirakla bağlı şirkət rəhbərliyinin tövsiyə məktubu;
Əlavə məlumatı bu linkdən əldə etmək olar: https://bit.ly/3U8tVsF
Sənəd qəbulu 10 fevral 2024-cü il tarixinədək davam edəcək.
Əlaqələndirici şəxs: Məlahət Kazımova, (+994 12) 404 04 01 / (+994 55) 200 04 57, training@smb.gov.az.
Qeyd: Proqram Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi ilə Almaniyanın Federal İqtisadiyyat və İqlim Mühafizəsi Nazirliyi arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq KOBİA və GİZ tərəfindən birgə həyata keçirilir.

Within the scope of the "Partnering in Business with Germany" Program, the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) together with the German Society for International Cooperation (GIZ)
ANNOUNCES THE NEXT COMPETITION for 2024
Topic: "Smart Agriculture"
Program language: Russian
Entrepreneurs, specialists, and managers of both private and public companies are the target audience for this program. The program has a duration of seven months and is divided into the following stages:
- Online training stage: 6 weeks;
- Training and internship in Germany: 2 weeks;
- Practical implementation phase: 5 months;
- Networking event: 2 days.
Those who have successfully completed the training course are presented with the relevant certificate from Germany.
Candidates interested in the competition are encouraged to send the following documents to the e-mail address of KOBİA training@smb.gov.az (with the subject "International professional development course on "Smart agriculture"):
- Application form; (Application Form)
- Letter of recommendation from the company management on the participation in the program;
For more information: https://bit.ly/3U8tVsF
Deadline for the Document submission is February 10, 2024.
Coordinator: Malahat Kazimova, (+994 12) 404 04 01 / (+994 55) 200 04 57, training@smb.gov.az.
Note: Pursuant to the Memorandum of Understanding signed between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Federal Ministry of Economic Affairs and Climate Action of Germany, the program is jointly implemented by KOBİA and the GİZ.