“Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsi başa çatıb
Layihə çərçivəsində qadın sahibkarlar üçün müxtəlif təlimlər, işgüzar görüşlər və digər sosial tədbirlər təşkil edilib.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), “Marsol Group” və İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyasının (İCMA) birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsi başa çatıb.
Layihənin yekunlarına həsr olunmuş tədbirə layihənin təşkilinə dəstək göstərən təşkilatların nümayəndələri və layihədə iştirak etmiş qadın sahibkarlar qatılıblar.
Tədbirdə KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, İCMA sədri və "Marsol Group"un təsisçisi Tural Mustafayev, KOBİA yanında İctimai Şuranın sədri Fərhad Qaraşov, Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyasının (AQSİA) İdarə Heyətinin sədri Səkinə Babayeva, layihəyə dəstək göstərmiş “Azestetik Group” və “Elegant-S” MMC-nin nümayəndələri layihə ilə bağlı fikirlərini bölüşüb, qadın sahibkarlara fəaliyyətlərində uğurlar arzu ediblər.
Qeyd olunub ki, “Uğurlu tərəfdaşlıqda xanım sahibkarlar” layihəsinin məqsədi qadın sahibkarlar arasında işgüzar əlaqələrin genişləndirilməsi olub. Layihədə müxtəlif sektorları təmsil edən 70-dən çox qadın sahibkar iştirak edib. Layihə çərçivəsində qadın sahibkarların biznes bacarıqlarının artırılması üçün idarəetmə, satış, netvörkinq kimi mövzularda təlimlər keçirilib. Ofis və istehsalat ziyarətləri layihə iştirakçılarına yeni biznes əlaqələri qurmağa, istehsal müəssisələrinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olmaqda imkan yaradıb. Sahibkarlara dəstək göstərən müxtəlif qurumların nümayəndələri ilə təşkil olunmuş işgüzar görüşlərdə qadın sahibkarlar biznes üçün imkanlar, dövlət dəstəyi tədbirləri barədə ətraflı məlumat əldə ediblər. Layihə çərçivəsində müxtəlif növ sosial fəaliyyətlər də təşkil olunub.
Tədbirdə layihə çərçivəsində təşkil olunan işgüzar görüş və təlimlərdə fərqlənən qadın sahibkarlara sertifikatlar və hədiyyələr təqdim edilib.

В рамках проекта проводились различные тренинги, деловые встречи и другие социальные мероприятия для женщин-предпринимателей.
Проект «Успешное партнерство женщин-предпринимателей» был реализован при совместной организации Агентства развития малого и среднего бизнеса (KOBİA), группы «Marsol» и Национальной ассоциации бизнесменов (İCMA).
В мероприятии, посвященном итогам проекта, приняли участие представители организаций, поддержавших организацию проекта, и женщины-предприниматели, участвовавшие в проекте.
На мероприятии председатель правления KOBİA Орхан Маммадов, президент İCMA и учредитель группы "Marsol" Турал Мустафаев, председатель Общественного Совета при KOBİA Фархад Гарашов, председатель правления Ассоциации развития женского предпринимательства в Азербайджане (AQSİA) Сакина Бабаева, а также представители "Azestetik Group" и "Elegant-S" LLC выразили свои мысли по поводу проекта и пожелали женщинам-предпринимателям успехов в их деловой деятельности.
Отмечено, что цель проекта "Успешное партнерство женщин-предпринимателей" заключается в расширении деловых контактов между женщинами-предпринимателями. В проекте участвовали более 70 женщин-предпринимателей, представляющих различные секторы экономики. В рамках проекта были проведены тренинги по управлению, продажам, сетевому взаимодействию и другим темам для развития бизнес-навыков женщин-предпринимателей. Организованные в рамках проекта посещения офисов и производственных помещений создали возможность участникам проекта установить новые деловые контакты и ближе познакомиться с деятельностью производственных предприятий. На деловых встречах с представителями организаций, поддерживающих предпринимательство, женщины-предприниматели получили подробную информацию о возможностях бизнеса и государственной поддержке. В рамках проекта также были организованы различные социальные мероприятия. На мероприятиях, проведенных в рамках проекта, активно участвовали женщины-предприниматели, которые отличились своими достижениями. Им были вручены сертификаты и подарки.