Dövlət Dəniz və Liman Agentliyi müddətsiz xüsusi hazırlıq şəhadətnamələri üzrə sənəd qəbulunu və hazır sənədlərin verilməsini “Bakı KOB evi”ndə həyata keçirəcək.
“Bakı KOB evi”ndə daha bir xidmət fəaliyyətə başlayıb. Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Dəniz və Liman Agentliyi (DDLA) tərəfindən təqdim edilən müddətsiz xüsusi hazırlıq şəhadətnamələri üzrə sənəd qəbulu və hazır sənədlərin verilməsi “Bakı KOB evi”ndə həyata keçirilir. Bu xidmətlərdən istifadə etmək istəyənlər DDLA-nın “Bakı KOB evi”ndə fəaliyyət göstərən xidmət pəncərəsinə müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, “Bakı KOB evi”ndə 50-yə yaxın dövlət və özəl qurum tərəfindən sahibkarlıq fəaliyyəti üçün zəruri olan 300-dən çox “G2B” və “B2B” xidmətlər göstərilir.

New service in “Baku SMB house”
The "Baku SMB House" processes and issues documents pertaining to perpetual special training certificates issued by the State Maritime and Port Agency.
The "Baku SMB House" has also launched an additional service. The "Baku SMB House" will carry out the receipt and issuance of documents concerning perpetual special training certificates issued by the State Maritime and Port Agency (SMPA) under the Ministry of Digital Development and Transport. Those seeking to utilize these services may apply to the SMPA service window located at the "Baku SMB House."
It is worth noting that the "Baku SMB House" provides over 300 "G2B" and "B2B" services required for business activities provided by approximately 50 public and private entities.