Dövlət Dəniz və Liman Agentliyi müddətsiz xüsusi hazırlıq şəhadətnamələri üzrə sənəd qəbulunu və hazır sənədlərin verilməsini “Bakı KOB evi”ndə həyata keçirəcək.
“Bakı KOB evi”ndə daha bir xidmət fəaliyyətə başlayıb. Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Dəniz və Liman Agentliyi (DDLA) tərəfindən təqdim edilən müddətsiz xüsusi hazırlıq şəhadətnamələri üzrə sənəd qəbulu və hazır sənədlərin verilməsi “Bakı KOB evi”ndə həyata keçirilir. Bu xidmətlərdən istifadə etmək istəyənlər DDLA-nın “Bakı KOB evi”ndə fəaliyyət göstərən xidmət pəncərəsinə müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, “Bakı KOB evi”ndə 50-yə yaxın dövlət və özəl qurum tərəfindən sahibkarlıq fəaliyyəti üçün zəruri olan 300-dən çox “G2B” və “B2B” xidmətlər göstərilir.

Новая услуга в «Бакинском доме МСП»
«Бакинский дом МСП» принимает и выдает готовые документы, касающиеся долгосрочных сертификатов специального обучения, выданных Государственным Морским и Портовым управлением.
«Бакинский дом МСП» также запустил еще одну услугу. Приём документов и выдача готовых документов по бессрочным специальным сертификатам подготовки, представляемым Государственным Морским и Портовым Агентством (ГМПА), подчинённым Министерству Цифрового Развития и Транспорта, теперь будет осуществляться в «Бакинском доме МСП». Желающие воспользоваться этими услугами могут обратиться в окно обслуживания ГМПА, действующее в «Бакинском доме МСП».
Отметим, что в «Бакинском доме МСП» предоставляется более 300 услуг «G2B» и «B2B», необходимых для предпринимательской деятельности, от около 50 государственных и частных учреждений.