KOB-ların maliyyə məlumatlılığının artırılması məqsədilə müsabiqə keçirilir
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı (AMB) və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) KOB-ların rəhbər və işçi heyəti arasında  2 sentyabr - 31 oktyabr 2024-cü il tarixlərində müsabiqə elan edir.
Müsabiqə Mərkəzi Bankın Virtual Təhsil Platformasının (https://edu.e-cbar.az) iki kursu üzrə keçiriləcək:
1."İzafi borclanma: problemlər və tövsiyələr"
(https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=97).
2."Vergilər və vergitutma"
(https://edu.e-cbar.az/course/view.php?id=63).
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən KOB-lar Virtual Təhsil Platformasında (https://edu.e-cbar.az) qeydiyyatdan keçəndən sonra, qeydiyyat prosesində istifadə etdiyi elektron poçt ünvanından mmpi@cbar.az ünvanına müsabiqədə iştirak edəcəyi barədə məlumat verməlidir (S.A.A., VÖEN-i, iş yerindən arayış və əlaqə nömrəni qeyd edərək).
Son müraciət tarixi: 1 oktyabr 2024
İmtahanlar müsabiqə iştirakçılarının sayından asılı olaraq fiziki və onlayn formatda (Zoom tətbiqi vasitəsi ilə) keçiriləcək.
Yuxarıda qeyd olunan kursları bitirən iştirakçılara imtahan günü və saatı AMB əməkdaşları tərəfindən göndəriləcək.
Qeydiyyat prosesi haqqında ətraflı məlumatı bu link vasitəsilə ala bilərsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=0iNZkyQ0Q7M
Qaliblər hər iki kurs üzrə ümumi nəticənin orta balına görə seçiləcəklər. Hər kurs üzrə balın 70% və ondan yuxarı olması mütləqdir.
Müsabiqə iştirakçıları arasında on ən yüksək nəticə göstərənlər planşet ilə mükafatlandırılacaq.
Müsabiqə ilə bağlı sualı olanlar (+994) 12 598 2761, 50 209 03 91 telefon nömrələri ilə əlaqə yarada, yaxud mmpi@cbar.az elektron poçtuna yaza bilərlər.

Проводится конкурс с целью повышения финансовой грамотности МСП
Центральный банк Азербайджанской Республики (ЦБАР) и Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (КМБИ) объявляют конкурс среди руководства и сотрудников МСП, который пройдет с 2 сентября по 31 октября 2024 года.
Конкурс будет проводиться по двум курсам на Виртуальной Образовательной Платформе Центрального банка (https://edu.e-cbar.az):
1. «Избыточное кредитование: проблемы и рекомендации»
(https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=97).
2. «Налоги и налогообложении» (https://edu.e-cbar.az/course/view.php?id=63).
Компании, желающие участвовать в конкурсе, должны зарегистрироваться на Виртуальной образовательной платформе (https://edu.e-cbar.az),
а затем отправить информацию о своем участии на электронный адрес mmpi@cbar.az, используя тот же электронный адрес, который был указан при регистрации. В письме необходимо указать свои данные (ФИО, ИНН, справку с места работы и контактный номер телефона).
Крайний срок подачи заявок: 1 октября 2024 г.
Экзамены будут организованы как в офлайн, так и в онлайн-режиме (через приложение Zoom), в зависимости от числа участников.
Сотрудники CBA направят участникам, завершившим указанные курсы, информацию о дате и времени экзамена.
Подробную информацию о процессе регистрации можно узнать по ссылке: https://www.youtube.com/watch?v=0iNZkyQ0Q7M
Победители будут выбраны на основе среднего балла за оба курса. Оценка за каждый курс должна составлять не менее 70%.
Десять лучших участников конкурса будут награждены планшетами.
По любым вопросам, связанным с конкурсом, вы можете обращаться по телефонам (+994) 12 598 2761, 50 209 03 91 или по электронной почте mmpi@cbar.az.