KOB-ların maliyyə məlumatlılığının artırılması məqsədilə müsabiqə keçirilir
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı (AMB) və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) KOB-ların rəhbər və işçi heyəti arasında  2 sentyabr - 31 oktyabr 2024-cü il tarixlərində müsabiqə elan edir.
Müsabiqə Mərkəzi Bankın Virtual Təhsil Platformasının (https://edu.e-cbar.az) iki kursu üzrə keçiriləcək:
1."İzafi borclanma: problemlər və tövsiyələr"
(https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=97).
2."Vergilər və vergitutma"
(https://edu.e-cbar.az/course/view.php?id=63).
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən KOB-lar Virtual Təhsil Platformasında (https://edu.e-cbar.az) qeydiyyatdan keçəndən sonra, qeydiyyat prosesində istifadə etdiyi elektron poçt ünvanından mmpi@cbar.az ünvanına müsabiqədə iştirak edəcəyi barədə məlumat verməlidir (S.A.A., VÖEN-i, iş yerindən arayış və əlaqə nömrəni qeyd edərək).
Son müraciət tarixi: 1 oktyabr 2024
İmtahanlar müsabiqə iştirakçılarının sayından asılı olaraq fiziki və onlayn formatda (Zoom tətbiqi vasitəsi ilə) keçiriləcək.
Yuxarıda qeyd olunan kursları bitirən iştirakçılara imtahan günü və saatı AMB əməkdaşları tərəfindən göndəriləcək.
Qeydiyyat prosesi haqqında ətraflı məlumatı bu link vasitəsilə ala bilərsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=0iNZkyQ0Q7M
Qaliblər hər iki kurs üzrə ümumi nəticənin orta balına görə seçiləcəklər. Hər kurs üzrə balın 70% və ondan yuxarı olması mütləqdir.
Müsabiqə iştirakçıları arasında on ən yüksək nəticə göstərənlər planşet ilə mükafatlandırılacaq.
Müsabiqə ilə bağlı sualı olanlar (+994) 12 598 2761, 50 209 03 91 telefon nömrələri ilə əlaqə yarada, yaxud mmpi@cbar.az elektron poçtuna yaza bilərlər.

The Central Bank of the Republic of Azerbaijan (CB) and The Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) announce a competition between the management and working staff of SMBs from September 2 to October 31, 2024.
The competition is held on the virtual educational platform of the Central Bank (https://edu.e-cbar.az) will take place in two courses:
1."Excessive borrowing: problems and recommendations"
(https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=97).
2."Taxes and taxation"
(https://edu.e-cbar.az/course/view.php?id=63).
SMBs seeking to participate in the competition are on the Virtual Education Platform (https://edu.e-cbar.az) upon registration, must inform about their participation directly from the e-mail used in the registration to mmpi@cbar.az ( Name, Last Name, Middle name, TIN, letter of confirmation of employment and contact number)
Deadline for application: October 1, 2024
The exams will be held offline and online formats (via the Zoom application), depending on the number of contestants.
The participants to have completed the above-mentioned courses will be sent the date and time of the exam by the CBA staff.
You can get detailed information about the registration process via this link: https://www.youtube.com/watch?v=0iNZkyQ0Q7M
Winners will be selected based on the average score across both courses. It is mandatory to achieve at least 70% in each course.