Ekoloji, Sosial və Korporativ İdarəetmə (ESG) üzrə vahid rəqəmsal platforma konsepsiyasının təqdimatı keçiriləcək
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Korporativ idarəetmə, investisiyalar və korporativ sosial məsuliyyət” işçi qrupunun “Ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə (ESG) standartları” üzrə alt-qrupunun fəaliyyəti çərçivəsində 20 sentyabr 2024-cü il tarixində saat 14:30-da “Bakı KOB evi”ndə tədbir təşkil olunacaq.
Tədbirdə ESG üzrə vahid rəqəmsal platforma konsepsiyasının təqdimatı keçiriləcək, platformanın yaradılmasından irəli gələn məsələlər müzakirə ediləcək, ESG üzrə beynəlxalq ekspertlərin təklif və tövsiyələri dinləniləcək. Həmçinin, altqrupun üzvləri ilə birgə konsepsiyanın layihə icra formatı üzrə fikir mübadiləsi aparılacaqdır.
İclasda altqrupa üzv olan dövlət orqanlarının, eləcə də yerli və beynəlxalq özəl şirkət və təşkilatların məsul şəxsləri iştirak edəcəkdir.

As part of the activities of the sub-group on "Environmental, Social, and Corporate Governance (ESG) Standards" within the Working Group on "Corporate Governance, Investments, and Corporate Social Responsibility" of the Business Environment and International Ratings Commission, an event will be held on September 20, 2024, at 2:30 p.m at the "Baku SMB House."
The event will feature a presentation of the concept of a unified digital platform for ESG, discussions on issues related to the creation of the platform, and the sharing of proposals and recommendations from international ESG experts.
Additionally, there will be a collaborative discussion with sub-group members regarding the project's implementation format.
The meeting will include representatives from government agencies involved in the sub-group, as well as local and international private companies and organizations.