“Rebuild Karabakh” sərgisində dövlət dəstəyi hesabına KOB-lar üçün ayrılmış xüsusi stenddə 9 sahibkarlıq subyektinin məhsul və xidmətləri təqdim olunur.
Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzər İnşaat Həftəsi çərçivəsində 4-cü Azərbaycan Beynəlxalq Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı” Sərgisi (“Rebuild Karabakh”) keçirilir.
Sərgidə mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin məhsul və xidmətlərinin tanıdılmasına, satış imkanlarını genişləndirilməsinə və yeni biznes əlaqələri qurmasına dəstək məqsədilə bu dəfə də Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) dəstəyi ilə KOB-lar üçün ayrıca stend qurulub. Stenddə 9 KOB subyektinin sənaye məhsulları, inşaat, tikinti materialları, istehsalat avadanlıqları, işçi geyimləri və müxtəlif xidmətlər təqdim edilir.
Həmçinin, KOBİA-nın stendində Qarabağda biznes və investisiya imkanları, bölgənin potensialı, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə yaradılan sənaye parkları, sahibkarlar üçün nəzərdə tutulan güzəştlər barədə məlumat verilir.
Bu ilki sərgidə KOBİA-nın və tərəfdaş qurumların dəstəyi ilə həyata keçirilən "Qarabağ KOB-ları" proqramına da ayrıca yer verilib. Proqram şəhid ailələri, müharibə iştirakçıları və onların ailə üzvlərinin sosial rifahının yaxşılaşdırılması və məşğulluğunun təmin olunması məqsədi daşıyır.

SMB products and services at the “Rebuild Karabakh” exhibition
The dedicated stand for SMBs supported by the government at the “Rebuild Karabakh” exhibition showcases the products and services of 9 entrepreneurial entities.
The 4th Azerbaijan International Exhibition “Rebuild Karabakh,” part of the Caspian Construction Week, is taking place at the Baku Expo Center.
At the exhibition, a special stand has once again been set up with the support of the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) to promote the products and services of micro, small, and medium-sized enterprises, expand their sales opportunities, and establish new business connections.
This stand presents industrial goods, construction materials, machinery, work apparel, and various services from nine SMB entities.
Moreover, information about business and investment opportunities in Karabakh, the region’s potential, industrial parks developed in the liberated areas, and incentives for entrepreneurs is available at the KOBİA stand.
This year’s event also showcases the “Karabakh SMBs” initiative, executed with the assistance of KOBİA and collaborating partners.
The initiative aims to enhance the welfare and job opportunities for families of martyrs, war veterans, and their dependents.